Наступного тижня очікується, що основні характеристики ситуації на готівковому валютному ринку не зазнають суттєвих змін / фото ua.depositphotos.com

У період з 12 по 18 червня ситуація на валютному ринку залишатиметься цілком прогнозованою: готівковий курс за незначних поточних коливань перебуватиме в межах 37-38 грн за долар, 40-41 грн за євро. 

Такий прогноз у коментарі УНІАН дав начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий, зазначивши при цьому, що загалом курси готівкових долара та євро, як і тижнем раніше, будуть в "лещатах" 37-38 грн за долар та 40-41 грн за євро.

"Наступного тижня очікується, що основні характеристики ситуації на готівковому валютному ринку не зазнають суттєвих змін: коливання поточних курсів перебуватиме в межах 0,3-0,5 грн, різниця між курсами покупки та продажу (спред) максимально становитиме до 0,3 грн, різниця між офіційним курсом та готівковим в обмінних пунктах становитиме до в середньому 1-1,5 грн (тобто 2-2,5%). При цьому, межі допустимих коливань (коридор) не перевищить 1 грн", - вважає він.

Відео дня

Експерт зазначив кілька найголовніших економічних факторів. Це, зокрема, довготривала і системна політика регулятора зі збереження збалансованого рівня попиту і пропозиції на готівку. Також збільшення "ваги" гривні - запровадження депозитних сертифікатів під 25% стало непоганим стимулом для комерційних банків збільшити депозитні ставки за короткостроковими та річними депозитами - відповідно до 20-21% та 18%.

Серед факторів впливу Лєсовий назвав систематичність та обсяги отримуваного макрофіну від міжнародних партнерів: щомісяця Україна потребує до 3,5-4 млрд  дол. для покриття витрат держбюджету.

Одним з факторів впливу на курс експерт вважає зовнішньоекономічну діяльність, а також поступове зростання економіки в середині країни, що вже проявилося в травні: внутрішні надходження до бюджету майже вдвічі перевищили обсяги зовнішніх запозичень (209 млрд грн та 119 млрд грн відповідно). 

Звісно, ситуація на фронті, хоч непрямо, але все ж таки може суттєво впливати, як на настрої громадян, так і спонукати до подальшої активізації бізнесу, вважає Лєсовий. 

"Ще один важливий нюанс: протягом тижня НБУ може переглянути розмір облікової ставки, що в подальшому може суттєво вплинути на ринок. Таким чином, наразі є всі підстави вважати, що впродовж 12-18 червня ситуація на готівковому валютному ринку збережеться стабільною та вельми прогнозованою", - додав він.

Що відбувається з курсом

Станом на 7 червня курс готівкового долара у "ПриватБанку" залишався на рівні попереднього дня -  37,23 грн за долар. Курс долара на карткові розрахунки в банківській установі становить 37,45 грн, євро - 40,65 грн.

Готівковий курс гривні до долара в банківських обмінниках Києва 7 червня, зміцнився на 5 копійок - до 37,30 грн/дол. Щодо євро курс гривні сьогодні подорожчав на 10 копійок. Загалом він складає 40,30 грн/євро. Продати американську валюту в середньому можна за курсом 36,90 грн за дол., євро – 39,80 грн за євро.

Вас також можуть зацікавити новини: