Як відомо, з 1 червня 2023 року ціна електроенергії збільшилась для населення / фото УНІАН

Після підвищення тарифів на світло українцям прийшли збільшені платіжки за червень, тож необхідність в отриманні субсидії на оплату комуналки зросла.

Як повідомляє Пенсійний фонд України, для призначення житлової субсидії громадянин має надати заяву та декларацію за встановленими формами.

Залежно від обставин можуть надаватись інші документи (за наявності). Зокрема, договір наймання (оренди) житла – у разі проживання заявника у житлі, що орендується. Або копія договору про реструктуризацію заборгованості – за умови наявності заборгованості та укладання договору.

Відео дня

Зазначається, що у разі потреби громадяни можуть надавати інші документи, які мають значення для розгляду питання по суті, наприклад: документ, що підтверджує факт непроживання особи за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, зокрема, довідки, виписки про проживання без прописки, і тому числі, довідку внутрішньо переміщеної особи.

"Людина, яка звертається за призначенням субсидії, пред’являє свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства - паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства чи відповідну посвідку)", - йдеться у повідомленні.

Прес-служба Пенсійного фонду повідомляє, що існує декілька способів подачі документів:

  • по-перше, особисто, через обраний (зручний, найближчий) сервісний центр Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;
  • по-друге, поштою, на адресу органу Фонду;
  • по-третє, online - через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок Пенсійний фонд чи через портал Дія.

Враховуючи те, що більшості громадян вже прийшли збільшені платіжки за спожиту в червні електроенергію, кількість прохачів субсидій може збільшитись. До 20 липня українці мають сплатити рахунки за спожиті в червні комунальні послуги, щоб не мати заборгованості та не втратити вже призначені субсидії.

Тариф на світло - що повідомлялося

Як повідомляв УНІАН, з 1 червня 2023 року ціна електроенергії збільшилась для населення з 1,44 та 1,68 гривень до 2,64 гривень за кіловат-годину.

Українці почали отримувати збільшені платіжки за спожиту в червні електричну енергію, проте за даними енергетиків використання світла в домівках тільки збільшується через спеку.

Влада рекомендувала українцям звертатись за отриманням житлових субсидій після зростання тарифів.