Випробування визнано успішними / фото facebook.com/yuzhnoye

В Україні вперше в новітній історії провели вогневі випробування ступеня ракети-носія класу "Циклон-4".

Про це повідомляє прес-служба КБ "Південне" на сторінці в Facebook.

"23 серпня, напередодні 28-ї річниці Незалежності нашої країни, вперше за часи її новітньої історії, були проведені вогневі випробування ступеня ракети-носія в цілому - відбувся прожиг третього ступеня ракети-носія середнього класу "Циклон-4", спроектований КБ "Південне" та виготовлений на "Південмаші", - йдеться в повідомленні.

Читайте такожДосяжна мрія: українські космічні кораблі на просторах Всесвіту

Зазначається, що це заключні та найважливіші випробування перед першими льотними випробуваннями третього ступеня ракети-носія "Циклон-4" - саме він буде працювати безпосередньо у космосі та виводити супутники в цільову точку.

"Під час вогневих випробувань всі системи відпрацювали відмінно, двигун ступеня вмикався п'ять разів, як і було заплановано конструкторами КБ "Південне". Випробування визнано успішними! По закінченню проведення всього обсягу випробувань ми представимо більш детальний звіт", - заявили в КБ.

До складу третього ступеня РН "Циклон-4" входить рідинний ракетний двигун РД-861К, призначений для створення тяги та маневрування. Також основні конструкторські рішення закладено до складу другого ступеня нової ракети-носія "Циклон-4М".

Як повідомляв УНІАН, у квітні в США із Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія) відбувся успішний запуск ракети-носія "Антарес", у розробці якої взяло участь конструкторське бюро "Південне".