Ілюстрація / REUTERS

Новий Кабінет міністрів в рамках децентралізації планує відмовитися від моделі добровільного об'єднання громад і перейти до об'єднання за перспективними планами.

Читайте такожУ п'ять разів менше районів: у Зеленського хочуть провести адмінреформу

Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад і територій (Мінрегіон) з посиланням на міністра Олену Бабак.

"Поступово ми будемо відходити від добровільного об'єднання громад і переходити до об'єднання відповідно до перспективних планів. Тому що є певне розчарування, коли громади не завжди формувалися за принципом здатності. І, на жаль, сьогодні 70% з них мають дотаційні бюджети. Ми маємо змінити цю ситуацію шляхом об'єднання з прогнозованою моделлю, яка дозволить громадам бути демографічно, соціально та економічно заможними", – цитує прес-служба Бабак.

За словами глави міністерства, згідно з перспективними планами, також буде змінюватися перелік здатних громад і формуватися нова система функцій органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, що діють на рівні громад, районів та областей. Функції нагляду та контролю за органами місцевого самоврядування в частині дотримання законності рішень будуть виконувати префектури.

Бабак додала, що сформовані перспективні плани вже направлено у регіони.

"Загалом процес об'єднання має завершитися протягом 2019-2020 років", – підсумувала Бабак.

Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський закликав Кабмін невідкладно завершити процес децентралізації протягом 2019-2020 років, зокрема – завершити об'єднання територіальних громад.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram