У серпні були пом’якшені умови для участі в програмі молоді віком до 25 років.
Українці активно оформлюють іпотечні кредити за програмою "єОселя", зокрема, і на первинному ринку житла.
Як розповіла перша заступниця голови правління "Глобус Банку" Олена Дмітрієва, за останні кілька місяців кількість оформлених іпотек на житло, що будується, суттєво зросла: на початку року в загальній кількості виданих кредитів частка первинного ринку не перевищувала 2,6%, а вже на середину серпня вона становила понад 8,1%.
Вона прогнозує, що за підсумками 2024 року загальна кількість кредитів, виданих для придбання житла на первинному ринку за програмою "єОселя", може перевищити 1 тисячу, що свідчитиме про суттєве посилення ролі первинного ринку в державній іпотечній програмі.
Експертка також розповіла про п’ять основних змін в програмі "єОселя", що набрали чинність з 16 серпня 2024 року. Це, зокрема:
"Умови залучення громадян до програми "єОселя" значно розширилися: зокрема це стосується зниження початкового внеску для молоді, а також найближчих родичів тимчасово переселених осіб. Однак з огляду на економічні обставини (зокрема на зростання інфляції), відсоткове навантаження теоретично зросте, що може стимулювати позичальників до дочасного гасіння кредиту", — зазначила Дмітрієва.
У жовтні 2022 року в Україні стартувала державна програма пільгової іпотеки "єОселя". На початку вона передбачала можливість взяти іпотечний кредит під 3% річних для чотирьох категорій громадян – військовослужбовців та силовиків, медиків, педагогів та науковців.
З серпня 2023 року дія програми була розширена на низку інших категорій українців, яким доступна іпотека під 7%. Зокрема, взяти пільговий кредит можуть всі громадяни, які не мають власного житла чи житла, більшого за нормативну площу.
У січні 2024 року стало відомо, що відтепер за програмою пільгової іпотеки "єОселя" українці можуть купити не тільки квартири, а й приватні будинки, таунхауси і дуплекси. Для цього житлу має бути не більш ніж 3 роки.