ЄС не вітає розгляд у СОТ питання продембарго РФ щодо української та європейської продукції

18:55, 18 жовтня 2016
396 0

Європейський Союз не вітає розгляд у Світовій організації торгівлі питання продовольчого ембарго Росії щодо української та європейської продукції, оскільки вважає обмеження відповіддю РФ на санкції, запроваджені ЄС, а пізніше й Україною.

ЄС вважає обмеження відповіддю РФ на антиросійські санкції / фото: УНІАН

Про це заявив глава торговельного сектору Представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж на круглому столі в рамках спільного проекту УНІАН і Представництва ЄС #EUkrаine.

«Щодо обмежень, які Росія запровадила щодо продовольчої продукції і які також були застосовані до Європейського Союзу, вони ще не дійшли до етапу розгляду в СОТ, і ми сподіваємося, що вони не розглядатимуться в СОТ», - сказав він.

За словами Берджа, ЄС вважає російське ембарго виключно політичним питанням, а компетенція СОТ не передбачає можливості розгляду випадків з запровадженням ембарго і контрембарго.

«Ми розглядаємо це як реакцію Росії на санкції, які ЄС і Україна запровадили щодо Росії. Це політичне питання, ми не хочемо його розгляду в контексті Всесвітньої організації торгівлі», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, взаємні торговельні обмеження між Україною і Росією були запроваджені в січні поточного року через те, що між Україною і ЄС набув чинності режим вільної торгівлі. Взимку був значно обмежений експорт українських товарів до Росії, а потім було накладено повне ембарго на експорт продовольства з України до Росії. У липні Росія продовжила політику торговельних обмежень, закривши транзит українських товарів своєю територією в напрямку третіх країн, перш за все Казахстану і Киргизстану.

Читайте такожРосія відмовилася включити ЄС в транзитний спір з Україною в СОТ

15 вересня Україна в рамках своєї участі у Світовій організації торгівлі розпочала процедуру оскарження рішення уряду РФ про запровадження ембарго на транзит українських товарів через російську територію в напрямку третіх країн.

Росія відмовилася включити Європейський Союз як третю сторону в спір у рамках Всесвітньої організації торгівлі щодо блокування РФ українського транзиту, проте, за словами Берджа, не зможе цього зробити на наступних етапах розгляду справи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter