Де українці гарантовано можуть отримати безкоштовну анестезію? / фото УНІАН

У державних медичних закладах українці не повинні платити за знеболення. Принаймні у тих медзакладах, які уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Журналісти "Сніданку з 1+1" дізналися, де українці гарантовано можуть отримати безкоштовну анестезію та що робити, якщо в медзакладі таки вимагають гроші.

Голова НСЗУ Наталія Гусак заявила, що достатньо зайти на їхній сайт, знайти рубрику "Електронні послуги", де у вигляді карти вказано, які послуги, зокрема й анестезія, безкоштовні у певному медичному закладі. 

Якщо немає можливості шукати інформацію в інтернеті, можна зателефонувати на гарячу лінію за номером 1677 й запитати, чи надає певний заклад потрібну вам безкоштовну медпослугу.

А якщо ж за безкоштовну анестезію чи інші послуги у вас вимагають гроші, звертайтеся зі скаргою до головного лікаря або директора медзакладу; якщо в останньому відмовляють - до департаменту охорони здоров'я регіону або ж до НСЗУ.

Як отримати безоплатну медичну послугу у приватному закладі 

  • Пацієнт має отримати електронне направлення у сімейного лікаря, який також може працювати як ФОП чи у приватній лікарні.
  • Після отримання електронного направлення пацієнт може обрати приватний заклад, який надає потрібну йому медичну послугу та має договір з НСЗУ за цим пакетом.

Дізнатися, які приватні медичні заклади уклали договори на безоплатне надання послуг для пацієнтів у тому чи іншому регіоні України, можна на офіційному сайті НСЗУ.

Вас також можуть зацікавити новини: