Ілюстрація / REUTERS

Міністерство охорони здоров'я України оголосило старт кампанії з вакцинації від дифтерії та правця, оскільки експерти-інфекціоністи прогнозують зростання кількості захворювань.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун під час брифінгу сьогодні в Києві.

"Рівень вакцинації проти дифтерії є досить низький. Коли ми прийшли в міністерство був приблизно 21%, зараз він вже підвищився до 65%. Але нам потрібно, щоб він був 95%. І проти дифтерії мають вакцинуватися не лише діти, а й дорослі... Відсьогодні починаємо місяць щеплень проти дифтерії для дорослих", - оголосила Супрун.

Читайте такожНевакцинована дитина не може ходити до дитсадка - рішення суду

Генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта зазначив, що вакцинація від дифтерії проводиться одночасно з вакцинацією від правця.

"Вакцини, які закуповує держава, є окремими для дорослих і для дітей. Наразі в Україні є понад 3 млн доз вакцин від дифтерії та правця для дорослих, які на даний момент є в усіх регіонах, вони знаходяться у центрах первинної медичної допомоги, а також у сімейних лікарів", - заявив Курпіта.

Він також пояснив, що у 2018 році випадків захворювання на дифтерію було 10, а за попередні роки, їхня кількість коливалася від нуля до чотирьох.

"Тобто, ми бачимо, що у 2018 році кількість таких випадків саме на дифтерію збільшилася. Ми бачимо, що збільшилась кількість хворих на правець, їх за 2018 рік - понад 30. Це вже серйозний месседж, щоб задуматися. По-друге, історично, ми завжди порівнюємо ситуацію з попередніми роками і бачимо, що в тому разі, якщо відбувається зниження колективного імунітету, а за 20 років у нас з'явилася велика кількість людей, які не робили ревакцинацію або щеплення, то тоді після кору приходить дифтерія. Так було у 90-х роках. Зараз міжнародні експерти рекомендують Україні посилити заходи, щоб не повторилася ситуація 90-х", - додав Курпіта.

Читайте такожВ Україні скасовано вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору

***Фахівці констатують, що в Україні вкрай низький рівень вакцинації від дифтерії та правця. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, вакциновані менше 70% дітей, а рівень охоплення щепленнями серед дорослих ще нижчий.

При низьких рівнях охоплення щепленнями проти дифтерії з’являється ризик виникнення великої кількості випадків цієї інфекції. В МОЗ наголошують, щоб захистити себе та своїх дітей, українцям слід негайно перевірити наявність у себе необхідної кількості щеплень і отримати щеплення, яке проводять комплексною вакциною від дифтерії та правця. За даними Федерального агентства міністерства охорони здоров'я США (CDC), вакцинація на 99% запобігає захворюванню.

Вакцинуватися слід якомога швидше, оскільки експерти-інфекціоністи прогнозують зростання кількості захворювань з початком нового навчального сезону. Щеплення - єдиний спосіб захиститися від дифтерії і правця, констатують медики.

Як повідомляв УНІАН, раніше Супрун зруйнувала міфи про вакцинацію.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram