Можливо, кухарі порушили технологію приготування їжі / УНІАН

В Одесі причиною отруєння в шкільній їдальні більш як 50 дітей, доставлених протягом 15-19 вересня до інфекційної лікарні, виявився сальмонельоз.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу повідомила директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич.

Читайте такожАвтівки розтрощило вщент: у ДТП під Слов'янські янськом загинуло троє людей, серед них - дитина

Відео дня

«Ми отримали висновок лабораторних досліджень. У частини дітей виявлено сальмонельоз. Але в змивах, взятих з робочих поверхонь в закладі освіти, інфекції не знайдено.

І в продуктах, які взяли на аналіз, її теж немає. Здоровими визнані співробітники харчоблоку», - заявила Буйневич.

Тому, за її словами, залишається єдина версія, яка полягає в тому, що збудник був безпосередньо в тій їжі, яку діти вживали саме в день отруєння. Можливо, була порушена технологія приготування їжі, термічна обробка тощо.

Чиновниця стверджує, що медичні книжки в усіх співробітників харчоблоку в порядку, всі проходили відповідні медичні перевірки, а харчоблок зараз безпечний. При цьому сьогодні в мерії чекають висновку Держспоживслужби про те, що в ньому можна готувати їжу.

Вона визнала, що на харчоблоці було виявлено прострочені продукти. При цьому фахівці не можуть стверджувати, що саме ці продукти використовувалися для дітей.

Буйневич підкреслила, що прострочена продукція не повинна бути на харчоблоці, в зв'язку з чим договір з постачальником розірвано.

За її словами поставка продукції супроводжувалася відповідними сертифікатами якості. Справжні вони чи ні, а також інші нюанси мають з'ясувати співробітники правоохоронних органів.

Як повідомляв УНІАН, протягом 15-19 вересня до Одеської міської інфекційної лікарні з попереднім діагнозом харчове отруєння звернулися 53 учні школи №11 міста Одеса, які вживали їжу в шкільній їдальні.