Чому не можна пити фруктові соки натщесерце / фото ua.depositphotos.com

Багато хто зранку пʼє не стакан води, а фруктовий сік. Попри поширену думку, що це корисно, так ви можете завдати суттєвої шкоди вашому організму. 

Про це пише The Indian Express. За словами лікаря з клініки Ruby Hall Лати Патіл, вживання фруктового соку натщесерце може мати шкідливий вплив на здоров’я і призвести до такихнаслідків:

Ерозія зубів. Кислотність фруктового соку може пошкодити зубну емаль, збільшуючи ризик появи карієсу. 

Відео дня

Нестабільний рівень цукру в крові. Концентрований цукор у соку може спричинити стрибок рівня цукру в крові з подальшим його зниженням. Через це ви швидше втомитеся та зголоднієте.

Дисбаланс поживних речовин. У соку не вистачає клітковини, наявної в цілих фруктах, яка допомагає регулювати травлення та запобігає стрибкам рівня цукру в крові.

Віра в те, що фруктовий сік є ідеальним напоєм для ранку, ймовірно, походить від його асоціації з вітамінами та антиоксидантами. Однак доктор Патіл пропонує кращий підхід: "Кращий час для вживання фруктового соку може бути під час або після їжі".

Вона також назвала кількапереваг вживання соку в потрібний час:

Покращення травлення. Вживання фруктового соку під час їжі дозволяє засвоювати його вітаміни та мінерали разом з іншими корисними поживними речовинами.

Контроль рівня цукру в крові. Їжа може уповільнити засвоєння цукру з соку, потенційно сприяючи контролю рівня цукру в крові, що особливо важливо для діабетиків.

Лата Патіл також запропонувала альтернативи вживанню соку натщесерце:

Цілі фрукти. Насолоджуйтеся цілими фруктами, та отримуйте з них клітковину, вітаміни та тривалий заряд енергії.

Смузі. Змішайте цілі фрукти з йогуртом або молоком для більш густого, ситнішого напою.

Вода з лимоном. Вичавлення скибки лимона у склянку води допомагає освіжитися. 

Якщо ви будете памʼятати про те, коли краще вживати фруктовий сік та інші напої, ви можете збільшити користь від них і мінімізувати потенційну шкоду. 

Напої, які вбивають молодість

Старіння є неминучим етапом у житті кожної людини, проте деякі напої можуть прискорити цей процес. Вони знижуть еластичність шкіри та сприяють появі зморшок та пігментації. 

Серед таких "шкідників" – солодкі газовані напої. Вони можуть і не містити цукру, але все ж можуть містити "хімічні речовини, шкідливі для організму".

Одним із найгірших ворогів для вашої шкіри також є оброблена кава в пляшках. Там міститься багато цукру та добавок, які зневоднюють шкіру, що зрештою може призвести до швидшої появи зморшок, тонких ліній і темних плям.

Вас також можуть зацікавити новини: