Європі загрожує лихоманка денге / фото ua.depositphotos.com

За нещодавнім сплеском захворюваності на денге в Європі стоїть інвазивний вид азіатських комарів, який стрімко поширюється серед європейський країн через кліматичну кризу.

Експерти попередили, що це тільки початок і найближчими роками буде подальше зростання випадків захворювання, пише Independent. Зокрема, Європейський центр з профілактики та контролю захворювань (ECDC) попередив, що кількість випадків лихоманки денге швидко зростає по всій Європі, при цьому деякі інфекції стають потенційно важкими.

ECDC повідомив, що тигрові комарі, які живуть у тропічних країнах, були виявлені в 13 країнах Євросоюзу, що пов'язано зі "значним" зростанням випадків лихоманки денге цього року. За даними ECDC, комар поширився в Австрії, Болгарії, Хорватії, Франції, Німеччині, Греції, Угорщині, Італії, Мальті, Португалії, Румунії, Словенії та Іспанії.

Відео дня

Тигрові комарі поширюють такі захворювання, як лихоманка денге, чикунгунья і вірус Зіка.

Раніше цей вид зустрічався тільки в країнах Азії, Африки та Америки. Але зі збільшенням кількості туристів і підвищенням температури в Європі через екологічну кризу, літній сезон створює ідеальну атмосферу для розповсюдження цих комарів, пояснили експерти.

Також експерти попередили, що з цієї ж причини європейцям загрожує і зростання малярії.

Випадки лихоманки денге в Європі

У 2023 році в країнах Євросоюзу було зареєстровано 130 випадків лихоманки денге порівняно з 71 за десятирічний період із 2010 до 2021 року.

Завізні випадки також зростали: 1572 випадки у 2022 році та 4900 у 2023 році, що є "найвищим показником" з початку моніторингу цієї хвороби в ЄС у 2008 році.

Лихоманка денге, також відома як "лихоманка переломів" через спричинені нею м'язові спазми і болі в суглобах, проявляється через 4-10 днів після укусу. Деякі симптоми схожі на грип.

Вас також можуть зацікавити новини: