этот материал доступен на русском

Названий найкращий час для занять спортом

13:57, 21 жовтня 2019
Зарубіжні новини
1054 0
Ранкову гімнастику до сніданку назвали особливо корисною / фото pixabay.com

Нове дослідження британських вчених показує, що люди, які роблять гімнастику і вправи ще до сніданку, додатково знижують ризик розвитку в себе серцево-судинних захворювань й діабету.

Про це Хав'єр Гонсалес і його колеги пишуть у статті, опублікованій в Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, передає Naked Science.

Автори провели експерименти з 30 чоловіками-добровольцями, які страждали від надмірної ваги й навіть ожиріння. Їх розділили на три групи: протягом півтора місяця в одній робили вправи перед сніданком, у другій — після, а в третій — як зазвичай, жодних вправ не робили. Як і можна було очікувати, деяку вагу вдалося скинути учасникам обох експериментальних груп.

Читайте такожЯк спалити жир на животі без тренувань: п'ять способів

Однак вимірювання фізіологічних показників продемонстрували, що при заняттях до сніданку (після нічного голодування та фізичних вправ) рівень інсуліну в крові падає особливо помітно. Це додатково стимулює організм на переробку жирової тканини й отримання енергії, так що «спалювання» жиру у людей, які виконували вправи перед їжею, йшло майже вдвічі швидше.

З точки зору зниження ваги помітної різниці протягом шести тижнів не з'явилося. Проте вчені відзначили інші позитивні ефекти, яких можна досягти простим перенесенням гімнастики на більш ранній час. Організм таких людей краще реагував на зміни рівня інсуліну, краще утримував правильний рівень глюкози у крові — все це, на думку авторів, повинно знижувати ризики розвитку таких звичайних для людей з ожирінням хвороб, як діабет II типу та порушення серцево-судинної системи.

Вчені вважають, що поєднання часу прийомів їжі та фізичних навантажень — питання, досі недостатньо досліджене. Їхня грамотна координація здатна принести додаткову користь від вправ без введення надмірних навантажень та зайвої витрати сил. Тож автори мають намір продовжити роботу, щоб краще з'ясувати ефекти від різних варіантів поєднання тренувань і прийомів їжі.

Раніше дослідження, проведені на атлетах, показали, що після інтенсивних фізичних тренувань мозок спортсменів також демонструє ознаки виснаження.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #спорт