Ілюстрація / REUTERS

Майже у кожного третього пацієнта після коронавірусної інфекції в організмі не виробляється антитіл. А це значить, що люди не отримують імунітету.

Читайте такожПозитивний тест на антитіла до COVID-19 не доводить наявності імунітету – ВООЗ

Дослідники з Фуданьского університету в Китаї протестували 175 пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію. Учених цікавила наявність в організмі антитіл проти вірусу. Є думка, що за рахунок створення колективного імунітету на основі антитіл людство переможе пандемію COVID-19 без вакцини. Антитіла виробляються після того, як хтось стикається з вірусом. Вони зберігають спогади про інфекцію та у разі повторного розвитку успішно протистоять їй.

Спостереження показали, що майже у 30% пацієнтів відзначався такий низький рівень антитіл, що їх ледве можна діагностувати за допомогою тесту. У людей середнього і старшого віку більше антитіл, ніж у молодих людей. Сьогодні у багатьох країнах розробляють тести на антитіла, за якими можна визначити, яка кількість людей вже перехворіла коронавірусом, не проявляючи симптомів, або відбувшись легким нежитем. Вважається, що цих людей можна безпечно випускати з-під карантину на роботу, оскідьки у них є імунітет. Але з'являється інформація про хворих повторно, повідомляє medikforum.

Надійність тестів на імунітет викликає питання, як і інформація про те, яка тривалість можливого імунітету. Якщо наука доведе, що колективний імунітет від коронавірусу неможливий, то людству доведеться сидіти під замком цілий рік, поки вчені не завершать випробування вакцини. Звичайно, в тому випадку, якщо цю вакцину вийде розробити.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram