Важливо правильно мити фрукти та овочі / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Будь-які фрукти, овочі та зелень - справжня вітамінна "бомба", яка влітку не коштує шалених грошей, зате приносить організму колосальну користь. УНІАН розповість, як правильно мити овочі та фрукти, щоб не нашкодити здоров'ю.

Навіщо і як мити фрукти та овочі

Вирощувати свіжі продукти на своїй власній ділянці можуть далеко не всі українці - жителі багатоквартирних будинків купують овочі та фрукти в магазинах і на ринках, не знаючи, в яких умовах вони росли. Можете бути впевнені - навіть найнатуральніші продукти все одно були оброблені тими чи іншими препаратами від хвороб і шкідників, саме тому перед вживанням важливо ретельно позбуватися не тільки пилу і бруду, а й залишків таких речовин. Якщо не зробити цього, шкідливі компоненти накопичуються в організмі і можуть навіть призвести до отруєння.

Хороший і безпечний варіант - мити овочі содою і сіллю (також допустимо використовувати ці компоненти окремо). Перш ніж виконувати цю рекомендацію, варто розуміти, навіщо мити овочі содою. Річ у тім, що і сода, і сіль - природні консерванти, які здатні очистити продукти не тільки від забруднень, а й від хімікатів.

Відео дня

Як мити овочі содою та сіллю - інструкція

Для того щоб якісно очистити свіжу продукцію, дотримуйтеся простих кроків:

  • вимийте руки з милом;
  • приберіть усі наклейки з овочів і фруктів;
  • якщо є темні плями або гнилі частини, виріжте їх ножем;
  • візьміть губку або щітку, насипте трохи солі (соди), потріть продукт;
  • обполосніть його теплою чистою фільтрованою водою.

Ще один варіант - налити в миску теплу воду, всипати 1 ч. л. солі або соди, опустити в розчин овочі та фрукти на 10 хвилин, потім вимити чистою водою. Цей метод особливо добре підходить для ягід - сода і сіль "вбивають" комах, тому ви точно не будете ласувати білком, якщо не хочете цього.

Водопровідну воду для очищення продуктів використовувати не варто - у ній надто багато хлору та інших домішок, які залишаться на фруктах, овочах, і у вашому організмі.

Чим мити овочі та фрукти не можна

Як мити овочі та фрукти не можна точно, так це з використанням будь-яких спиртів, мила, засобів для миття посуду, а також іншої побутової хімії. Багато агресивних засобів для чищення не призначені для продуктів харчування, якщо ви натрете ними фрукти або овочі, зробите тільки гірше. Також не можна класти свіжу продукцію в посудомийну машину - використовуйте тільки чисту раковину, воду і власні руки.

Вас також можуть зацікавити новини: