День скорботи в Україні сьогодні, 22 червня / ua.depositphotos.com

У день пам'яті та скорботи 22 червня в Україні вшановують пам'ять загиблих у Другій світовій війні. 83 роки тому, саме цього дня, війна увійшла в життя мільйонів українців і мільйони їх забрала із собою. Шлях, завдовжки у 5 років, приніс багато труднощів і негараздів, втрат і немислимих страждань. Він мав стати повчанням для майбутніх поколінь, але сьогоднішня дата повертає нас у 24 лютого 2022 року, коли Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну. І ми, як і десятиліття тому, змушені знову стояти на захисті своєї незалежності.

День скорботи в Україні 22 червня - історія та значення дати

22 червня 1941 року о 4 годині ранку війна увійшла в життя мільйонів українців - німецькі війська порушили кордони СРСР. Для Союзу це стало початком Великої Вітчизняної війни, а для України - справжньою національною трагедією.

Період війни, з 1941 по 1945 рік, забрав мільйони людських життів, скалічив мільйони доль. Жертв серед українців було найбільше серед країн, яких зачепила війна - загинуло понад 10 млн українців (загалом, за оцінками істориків, у цій війні загинуло 27 млн осіб). Ще понад 2 млн українців було вивезено на роботи в Німеччину, вщент було зруйновано 700 міст і 30 тис. українських сіл.

Відео дня

День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні - це повна назва пам'ятного дня. За традицією в цю дату відбуваються заходи, присвячені Дню скорботи, запалюють свічку пам'яті та вшановують загиблих хвилиною мовчання. 22 червня ми згадуємо про всіх, хто не повернувся з бою, про тих, хто був закатований у фашистських таборах, помер у тилу від голоду і поневірянь, а також тих, хто загинув у новій війні. На жаль, сьогодні Україна знову втрачає своїх синів і дочок, які захищають незалежність держави, мирні громадяни гинуть від рук російського агресора.

День пам'яті та скорботи 22 червня

Картинки День пам'яті та скорботи 22 червня / УНІАН

***

22 червня День пам'яті та скорботи - картинки / УНІАН

***

Листівка День пам'яті та скорботи / УНІАН

***

Листівка День пам'яті та скорботи / УНІАН

Раніше ми розповідали, коли Троїцька батьківська субота і кого заведено поминати цього дня.

Вас також можуть зацікавити новини: