Коли піст у православних 2024 / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Щоліта віряни дотримуються Петрового посту, дата початку якого перехідна і залежить від Трійці. Цього року через пізній Великдень Петрів піст 2024 скасовано. За новим стилем для нього не залишилося місця. Однак віряни, які живуть за старим церковним календарем, матимуть два тижні посту. Розповідаємо, як харчуватися в цей період і що заборонено робити.

Коли починається Петрів піст у 2024 році за старим стилем

Коли Петрів піст - залежить від дати Трійці. Починається він через тиждень після Зелених свят, а закінчується напередодні Петра і Павла.

Цього року Трійця настала 23 червня, а значить піст повинен починатися рівно через тиждень - 1 червня. День Петра і Павла за новим стилем відзначали 29 червня, тому для посту не залишилося необхідного відрізка часу. Але за старим церковним календарем апостолів Петра і Павла вшановують 12 липня.

Відео дня

Таким чином, Петрів піст за старим стилем розпочнеться 1 липня і закінчиться 11 липня.

Як правильно провести Петрів піст - загальні рекомендації

Петрів піст потрібен для духовної і тілесної підготовки до дня апостолів Петра і Павла, виховання смирення і лагідності.

Українці називають цей піст Петрівкою. Вірянам варто знати, як правильно харчуватися в Петрів піст і від яких продуктів відмовитися. Протягом усього періоду заборонені м'ясо, яйця, молоко і молочні продукти. По середах і п'ятницях дозволена риба.

Що стосується того, чи можна пити вино під час Петрового посту, священики це не дозволяють. На Петрівку варто відмовитися від алкоголю, сигарет, а також гучних вечірок і великих застіль.

Ми також публікували календар харчування в Петрів піст 2024 на кожен день.

Що можна і не можна робити на Петрів піст 2024

Крім гучних розваг і вживання продуктів тваринного походження є й інші заборони на Петрівку.

Не всі знають, чому не можна стригтися в Петрів піст. Цьому забобону багато років і згідно з ним стрижка в піст накличе довгі роки нещастя. Також у цей період не варто нічого брати і давати в борг, інакше почнуться фінансові проблеми.

Згідно з давніми прикметами, у Петрівку не можна займатися рукоділлям, шити і вишивати - той, хто порушив заборону, "зашиє" своє щастя і накличе на себе біду.

Зате ближче до 12 липня (свята Петра і Павла) можна і потрібно влаштовувати генеральне прибирання в домі, щоб очистити своє житло перед важливим святом, і привести до ладу будинок.

Вас також можуть зацікавити новини: