Світлий тиждень 2021 Україна / фото REUTERS

2 травня християни відзначили світлий Великдень, проте на цьому його святкування не закінчується. Ісус після воскресіння сорок днів перебував зі своїми учнями до свого Вознесіння на небо. Протягом сорока днів після Великодня віруючі вшановують Христа, поминають покійних близьких і старанно моляться. Перший тиждень після Великодня називається Провідною неділею. У 2021 році вона триває з 3 до 9 травня.

Що заведено робити в Провідну неділю

У Світлу седмицю проводиться кілька великих богослужінь, а в церквах звучить радісний дзвін. У 2021 році відвідувати богослужіння в храмі може бути небезпечно, тому їх можна переглянути онлайн. У цей тиждень не можна вінчатися і одружуватися. Протягом тижня на підвіконня виставляли запалену свічку, щоб загиблі знайшли дорогу на небо.

Читайте такожВихідні у травні: скільки додаткових днів відпочинку відримають українціВ кінці Світлого тижня на неділю проводять Проводи, Гробки або Радуницю - день поминання померлих рідних і близьких. У цей день відвідують могили на кладовищі, проводять прибирання і приносять квіти. Часто сім'я збирається за столом біля могили покійного з їжею і алкогольними напоями. Однак церква не схвалює такі ритуали.

Священники в цей тиждень рекомендують допомагати бідним і нужденним, а також надавати підтримку рідним. Також не потрібно залишати на могилах паски і солодощі - краще роздати їх нужденним або хрещеникам. У Світлий тиждень часто моляться покійним рідним, просять упокоєння їх душі або вибачення за земну образу.

Прикмети в Світлий тиждень

  • Якщо обмити ікони колодязної або джерельною водою - в сім'ї буде грошовий прибуток.
  • Якщо молоді люди без пари не будуть брати участь у святковому обіді, то шлюб в цьому році не укладуть.
  • З ранку сьогодні потрібно вмитися святою водою, щоб було здоров'я. Дорослі спочатку вмивають молодших, а потім вмиваються самі.

Вам також може бути цікаво:

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram