Церковне свято 19 жовтня / depositphotos.com

Саме з цим святим асоціюється одне з найбільш популярних тверджень, що характеризує людину, яка в щось не вірить. Згідно з переказами, апостол Фома не вірив у воскресіння Христа, поки не побачив рани від цвяхів на долонях і пробиті списом ребра Ісуса. 

Читайте такожПовна у жовтні 2021: що обіцяє Мисливський місяць, чого чекати кожному із знаків ЗодіакуУ перекладі з єврейського Фома означає "близнюк". Існує легенда, нібито другий його брат, званий Фадеєм, був Юдою.

Походив Фома з родини риболова, сам заробляв цим на життя. Після того, як він побачив чудеса Христові, пішов за ним. Однак, Бог посіяв сумніви в душі Фоми і той не відразу повірив у Зішестя Святого Духа. Коли це сталося, апостол проповідував Євангеліє в багатьох містах і країнах, багатьох звернув у християнство - як звичайних людей, так і правителів.

На честь святого апостола Фоми сьогодні відзначається народне свято 19 жовтня - Фома невірний.

Прикмети 19 жовтня

Народні прикмети сьогодні / фото ua.depositphotos.com
  • ранкове небо жовтого кольору - скоро підуть опади;
  • вечірня зоря червона - до негоди;
  • випав перший сніг 19 жовтня - літо буде теплим;
  • немає вітру на Фому - чекайте похолодання.

Що сьогодні не можна робити

Святий апостол Фома постраждав через те, що не вірив у воскресіння Христа, тому не терпів брехні. Згідно з народними повір'ями, в цей день заборонено брехати і недоговорювати, інакше можна нажити великі неприємності.

Крім того, сьогодні не можна витрачати енергію даремно, займатися марнотратством, використовувати нецензурну лайку і сваритися.

Що можна робити 19 жовтня

Наші предки в цей день дотримувалися традиції - брали своїх дочок, яким вже виповнилося 7 років, і вчили їх ткацькій справі. Батьки приводили синів в засіки і показували, як заготовлювати і обробляти зерно.

Якщо в цей день в сім'ї народжувалася дитина, то господині пекли коровай, потім відламували від нього краюху, посипали сіллю і давали дитині. Вважалося, що такий ритуал допоможе малюкові рости великим і сильним. Потім випічкою пригощали знайомих і хворих родичів.

Вас також може зацікавити: