День державного герба / фото ua.depositphotos.com

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як один із символів країни. Ми вже розповідали, що Державний герб України існує багато століть, а його точне значення поки що невідоме. Сьогодні, у День українського герба, відзначається 32-та річниця встановлення державного символу.

Історія тризуба як українського герба

Тризуб як символ України відомий з давніх-давен. За часів Русі це був знак династії Рюриковичів, потім був обраний гербом УНР як символ соборності українських земель. У XX столітті тризуб уособлював боротьбу українців за незалежність і був заборонений Радянським Союзом.

24 червня 1991 року був оголошений конкурс щодо створення Державного герба. Жюрі розглянули понад 200 варіантів, серед яких 192 містили різні зображення тризуба. У конкурсі перемогла робота історика-геральдиста Андрія Гречила та художника Івана Турецького в стилі князя Володимира, адже саме він об'єднав українські землі.

Відео дня

Привітання з Днем герба України

День герба України / depositphotos.com

Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення народу до власної державності. Обравши знак Володимира Великого за національний символ, українці чітко означили власне коріння та історичне правонаступництво наших державних утворень. Тризуб - це символ нашої незалежності, гордості та жаги до волі. Тож шануймо його!

З Днем державного герба / depositphotos.com

Вітаю вас з Днем державного герба України! На шевронах українських бійців, які захищають сьогодні нашу державу від російської агресії, знову, як і століття тому, зображено тризуб. Вже багато століть наш герб єднає українців та надає нам сил. Це символ держави, що пройшов довгий і водночас трагічний шлях, з яким український народ утверджував віковічну мрію про державність, соборність і незалежність.

З Днем державного герба України привітання / depositphotos.com

Вітаю вас із цим визначним днем! Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово "Воля". І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку!

Вас також можуть зацікавити новини: