Коли садити кабачки / фото ua.depositphotos.com

Дачний сезон в Україні в самому розпалі. Місячний посівний календар на квітень 2023 підкаже найвдаліші дні для посадок різних культур. Кабачки - одні з останніх овочів, які сіють українці, оскільки вони не переносять заморозки.

Вирощувати кабачки можна відразу у відкритому грунті або через розсаду. В останньому випадку овочі дадуть урожай на 2 тижні раніше, а також точно будуть захищені від весняних заморозків. УНІАН назве найкращі терміни посіву кабачків обома способами.

Раніше ми також писали, коли садити картоплю 2023 за погодними умовами і за місячним календарем.

Відео дня

Коли садити кабачки на розсаду - терміни і важливі нюанси

Якщо ви хочете виростити кабачки на розсаду, сійте насіння приблизно за 20-25 днів до передбачуваної пересадки на ділянку. В Україні вирощувати кабачки на ділянці можна з першої декади травня. Відповідно, сіяти кабачки на розсаду можна у другій половині квітня.

Важливий нюанс: не перетримайте розсаду кабачків. Пересадіть кабачки на ділянку не пізніше, ніж через 25 днів після посіву. У кабачків дуже вразлива коренева система, і якщо перетримати розсаду, то коріння будуть занадто довгими і пошкодяться при пересадці.

Посадка і догляд за розсадою кабачків

Для посіву кабачків на розсаду оберіть хмарний день або вечір. Перед посадкою насіння можна замочити в теплій воді на 3 години, якщо ви не купили готовий посівний матеріал в магазині.

Для вирощування розсади кабачків змішайте торф і пісок в співвідношенні 2:1 і за бажанням додайте трохи перегною і золи. Посіяти насіння можна в окремі невеликі стаканчики або у великий ящик. У будь-якому випадку, на дні ємності мають бути отвори для дренажу.

Для посіву зробіть борозни глибиною 3 см, і посадіть насіння на відстані приблизно 10 см один від одного. У стаканчики висадіть по 2 насінини, щоб пізніше залишити сильніший садженець.

Землю з насінням полийте теплою водою і поставте в тепле місце. Накрийте посіви поліетиленовою плівкою і не знімайте до появи перших листків (зазвичай це 3-5 днів після посадки). Надалі поливайте посіви кожні 4-5 днів теплою водою до пересадки у відкритий грунт.

Коли садити кабачки 2023 / фото ua.depositphotos.com

Коли і як посадити кабачки у відкритий грунт

У відкритий грунт кабачки садять у першій половині травня, коли земля достатньо прогріється. Перед посадкою насіння замочіть на 3 години в теплій воді. На ділянці оберіть сонячне місце і розпушіть грунт вилами. Якщо земля дуже суха, полийте її і накрийте плівкою на тиждень, щоб вона залишалася вологою.

У вологий і пухкий грунт посійте кабачки. Сіють їх на глибину 4 см, а відстань між посівами має становити 50-70 см. У кожну лунку покладіть по 2 насінини і засипте землею. Полийте посіви теплою водою.

Щоб насіння швидше зійшло, лунки можна накрити половинками 5-літрових пластикових пляшок. У пляшках мають бути отвори, щоб посіви дихали. Паростки мають з'явитися вже через тиждень.

Поливають кабачки раз на 10 днів, якщо немає дощів. Краще робити це теплою водою, інакше кущі можуть згнити. Вода не має потрапляти на листя і квітки. 

Коли садити кабачки за місячним календарем

Найродючішими днями для посіву кабачків за місячним календарем вважаються такі дати:

  • у квітні - 4, 9, 10, 18, 23, 27-30;
  • у травні - 1, 9, 10, 14-19, 25.

Раніше ми розповідали, який сорт кабачків найбільш урожайний. Один з цих сортів можна обрати для домашньої ділянки.

Вас також можуть зацікавити новини: