Коли садити картоплю 2023 / фото depositphotos.com

Картопля є найголовнішою сільськогосподарською культурою в Україні, яку садять всі дачники. Щоб овоч дав багатий і здоровий урожай, важливо знати терміни його посадки в залежності від сорту, погодних умов або місячного календаря.

Час для посадки картоплі потрібно вибирати мудро. Якщо поспішите - овоч замерзне в землі, а якщо затягнете, то пізно дозріє і зіпсується від осінніх морозів. УНІАН розповів, як вибрати оптимальні терміни для посадки картоплі в 2023 році.

Коли садити картоплю в 2023 році через погодні умови

Картоплю можна висаджувати після того, як закінчаться нічні заморозки і погода стане стійкою. Грунт для посадки картоплі має прогрітися мінімум до +7°. Для цього температура вдень має становити не менше + 10-12°, а вночі +5° градусів і вище. Коли такі умови будуть дотримуватися мінімум протягом тижня - можна починати садити картоплю.

Відео дня

Прогноз погоди на весну 2023 прогнозує настання постійного тепла в Україні приблизно в 15-их числах квітня. У північних областях посадку картоплі можна відкласти до кінця квітня або початку травня.

Коли садити картоплю за місячним календарем 

Обрати вдалі дні для посадки картоплі по фазі місяця допоможе місячний посівний календар. Деякі фази місяця вважаються більш врожайними, а інші погано підходять для посадок картоплі.

Найврожайніші дні для посадки картоплі - 4, 14, 17, 18, 20, 25, 27 квітень; 3, 5, 6, 12, 19-22, 27, 28 травень.

Невдалі дні для посадки картоплі - 1, 6, 15, 19, 21-23, 29 квітень; 4, 7, 8, 13, 17, 19, 31 травень.

Коли садити картоплю різних сортів

Ранню картоплю зазвичай можна садити в кінці квітня або на початку травня. Дозріває вона приблизно до початку або середини липня. Середньостиглу картоплю можна садити в середині і другій половині травня, а збирати урожай - в серпні.

Коли садити картоплю за народними прикметами

Визначити, що земля готова до посадки картоплі, можна по грудці землі. Візьміть велику грудку землі і киньте її на дорогу. Якщо грудка прилипла до дороги - земля занадто волога і садити картоплю зарано. Якщо розпалася на кілька частин - можна садити бульби. Якщо розсипалася на дрібні сухі крихти - вже занадто пізно, земля пересохла.

Народні прикмети кажуть, що картоплю можна садити як тільки розпустилося листя на березі. Зазвичай це буває на початку травня. А останнім днем, коли можна садити картоплю, називають свято Миколи літнього 22 травня.

Вас також можуть зацікавити новини: