Фото інстаграм фундації Суспільність

Нещодавно українська письменниця Оксана Забужко наголосила, що українці та росіяни не можуть брати участі у спільних заходах. 

Вона зазначила, що спілкування з представниками РФ - це абсолютне табу зараз. 

"Мені дуже не подобається, як пробують в цьому форматі, що нібито всім потрібно перевіряти файли "хто "за Путіна" чи "проти Путіна" і, якщо що, то ми не повинні з ними з'являтися. Ні-ні-ні. Це дуже погана маніпуляція, яку люди російської культури та українці, які співпрацювали з російськими колегами аж до самого повномасштабного вторгнення, пробують нав'язати", - зазначила Оксана в інтерв'ю DW Ukrainian

Тому жінка додає, що потрібно ігнорувати всіх росіян при будь-якій можливості так: 

"Не бійтеся дорогі російськомовні українці вимовити, що ви проти. Якщо вам важко це озвучити для себе, якщо ви досі думаєте, як же їх поділити на "хороших" та "поганих"... Участь, даруйте, українців у спільних заходах з росіянами публічно неможлива не тому, що вони "за Путіна" чи "проти Путіна", а неможлива тому, що це посил неправильного меседжа публіці західній, що нібито між нами можливий діалог, що тут не представник країни-ката і країни-жертви. Ієрархія збивається, розумієте?".

Тож будь-яке спілкування з росіянами, за словами письменниці, було актуальним 10 років тому. 

"Демонструвати діалог - це означає обнуляти 10 років пролитої крові. Діалог був можливий до 2014-го року. Відколи почалася агресія, це кінець діалогу. Перші загиблі, перші розрізані животи українських громадян за жовто-блакитний прапор - це кінець діалогу", - наголосила Забужко.

Нагадаємо, нещодавно режисер Ахтем Сеітаблаєв назвав умову для закінчення війни.

Вас також можуть зацікавити новини: