Презентація проєкту і книги "Дисиденти" Вахтанга Кіпіані за підтримки УКФ

14:14, 11 жовтня 2021

Видавництво “Vivat” видає нову книгу Вахтанга Кіпіані “Дисиденти”. Це збірка інтерв’ю реальних людей, які за політичне інакомислення дорого заплатили. Книгу доповнюватиме блок відеоінтерв’ю з дисидентами, з сучасними політв’язнями й правозахисниками, які розповідатимуть про своє життя, політичні переконання та ідеї; про те, чи може авторитарна машина примусити позбутися ідеалів та жаги до справедливості. Це і про патріотизм, і про автентичність. Ці розповіді важливі і актуальні саме зараз, коли триває війна, а Росія й досі тримає політичних в’язнів. У збірку увійдуть інтерв’ю Вахтанга Кіпіані з політв’язнями радянського часу - українцями, литовцями, естонцями, кримськими татарами й представниками інших національностей, що супроводжується перекладом на основні європейські мови та мови героїв цих діалогів.

Саме Вахтанг Кіпіані як автор книги й дослідник цього періоду розповість про можливості, які відкриває проєкт, дослідження дисидентського руху й історії дисидентів, з якими він працює в рамках проєкту.

Дисидент і правозахисник Йосиф Зісельс розповість про досвід перебування у таборах, а також про пропагандистську й репресивну машину Російської Федерації, яка й сьогодні застосовується проти правозахисників і тих, хто відстоює людські права і свободи.

Історик і журналіст Едуард Андрющенко представить результати досліджень архівів КГБ.

Проєкт “Дисиденти” втілюється за підтримки Українського культурного фонду.

Запрошені спікери: Вахтанг Кіпіані - журналіст, головний редактор “Історична правда”, автор книги “Дисиденти”; Йосиф Зісельс - дисидент і правозахисник, співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин (Ваад) України; Едуард Андрющенко - історик, журналіст; Галина Падалко - директорка з комунікацій ТОВ “Видавництво Віват”.

Проєкт “Дисиденти” втілюється за підтримки Українського культурного фонду.

Довідка: Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies