Бабак Тимко зробив прогноз на весну / фото УНІАН

2 лютого відзначається День бабака. Цього року весняна погода в Україні настане в середині березня. Такий прогноз сьогодні "передбачив" харківський бабак Тимко, передає "Суспільне Харків".

Як повідомляється, Бабак дав прогноз 2 лютого на біостанції в Гайдарах.

Тим часом, доглядач бабака науковий співробітник кафедри зоології ХНУ Володимир Ронкін розповів, що через війну Тимко погано спить і схуд. 

Відео дня

"Сьогодні Тимко не спить. Схуд сильно, це ненормально, може вплинути на його здоров'я, але зрозуміло буде ближче до літа. Взимку бабаки нічого не їдять. У нього температура зараз занадто висока, щоб він зберіг жирові запаси на рівні як слід", - розповів Володимир Ронкін.

Нагадаємо, що тривалий час бабк Тимко був в окупації в селі Нестерівка на Харківщині. У вересні минулого року це село звільнили.

День бабака - що про прогнози думають синоптики

В Укргідрометцентрі відзначили, що День бабака - лише свято. До серйозних наукових прогнозів і синоптиків воно не має ніякого відношення.

День бабака - історія свята

День бабака щорічно відзначається 2 лютого. Це свято особливо популярне в США і Канаді, але і українці не залишаються осторонь. 

Вперше відзначати цей день почали в 1886 році в США, а бабак, що живе в горах Пенсільванії, став найпершим офіційним "метеорологом". 

Після того, як вийшов однойменний фільм "День бабака", свято 2 лютого стало популярним у багатьох інших країнах. 

Вас також можуть зацікавити новини: