Літо в Україні буде тривалішим / фото REUTERS

Тривалість літа в Україні зростатиме, а зима  стане більш коротною. Найкомфортніше через 50-100 років житиме, ймовірно, на Прикарпатті та Поліссі, особливо Правобережному. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповіла кандидат географічних наук, завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віра Балабух.

За її словами, така тенденція характерна для всіх сценаріїв, проте інтенсивність цих змін може бути різною.

"Так, в найближчі 20 років тривалість літа на переважній більшості території України може збільшитися на тиждень, за іншим сценарієм - на два тижні в порівнянні з початком століття. В середині століття літо може тривати на два-три тижні довше і майже на місяць за іншим сценарієм", - розповіла експерт.

Відео дня

За її словами, до кінця ХХІ століття тривалість літа в Україні буде майже такою ж, як в середині століття. Але за іншим сценарієм зміни можуть виявитися безпрецедентними в порівнянні з 1991-2010 роками: від одного місяця на сході країни до двох і більше в Карпатах і Криму.

Віра Балабух зазначила, що основним фактором сучасної зміни клімату є діяльність людини. Тому зміни клімату будуть залежати від економічного розвитку людства і від викидів парникових газів.

"Якщо ми будемо продовжувати і далі в такому ж обсязі використовувати вуглецеві технології, то вже до середини ХХІ століття концентрація парникових газів може досягти 1313 ppm і продовжить рости далі. А середня за рік температура повітря може підвищитися на 1,7-2,2 градуса до середини століття, а до кінця століття на 4-5 градусів і більше в порівнянні з його початком", - попередила кліматолог.

Залежно від того, який шлях обере людство, половина видів рослин в Україні може вже зникнути з середини ХХІ століття або до його кінця, каже експерт.

За її словами, Україна також може страждати від підвищення рівня Світового океану.

"За даними досліджень Центру екологічних ініціатив "Екодія", від підтоплення можуть постраждати південні регіони України, в тому числі 34 міста, серед яких Одеса, Херсон, Миколаїв, Феодосія, Керч, 48 селищ і більше 500 сіл. Підтоплення можуть значно зруйнувати інфраструктуру цих регіонів", - додала Віра Балабух.

В Україну переселятимуться "кліматичні біженці"з Африки та Азії - що говорить експерт

У майбутньому територія України, розташована в помірних широтах, виявиться сприятливою для життя, тому що тут буде менше катастрофічних погодних явищ. Тому, попереджає Віра Балабух, значна кількість кліматичних біженців, особливо Азії та Африки, намагатиметься переселитися до нас, що може підвищити соціальну та економічну напругу в суспільстві.

Вас також можуть зацікавити новини: