З Сергія Клюєва зняли / фото УНІАН

Заочного розслідування щодо народного депутата України Сергія Клюєва не було.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив начальник Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України Євген Пікалов на засіданні Комітету Верховної Ради у закордонних справах.

«Заочне розслідування щодо Сергія Клюєва, за моїми відомостями, не було», - сказав він.

Відео дня

Народний депутат України Світлана Заліщук (фракція «БПП») зазначила, що «сьогодні послами ЄС вже ухвалено рішення, і це рішення мають підтвердити міністри, але все одно чекати на інше рішення не доводиться, тому ми можемо говорити по суті сьогодні про факт зняття санкцій і розмороження активів» Сергія Клюєва.

Вона підкреслила, що «були санкційні списки щодо 22 осіб з оточення колишнього президента Віктора Януковича».

За словами Заліщук, «за ці кілька років було знято санкції з 8 осіб».

«За останній рік було знято (санкції – УНІАН) з двох ключових людей, найближчих до Януковича – Юрія Іванющенка і Сергія Клюєва, який був реальним власником ТОВ «Танталіт», а відповідно, «Межигір’я», - наголосила вона.

Читайте такожПосли ЄС погодили продовження санкцій проти "сім'ї Януковича", але у списку не знайшли Лукаш і Клюєва

У відповідь Пікалов заявив, що «орган досудового розслідування вважає, що підозра Клюєву є обгрунтованою».

Він запевнив, що ніяких звернень щодо додаткових матеріалів від європейських структур щодо Клюєва не надходило.

Пікалов повідомив, що рішення Європейського суду справедливості щодо Клюєва не стосувалося того, що в його діях є ознаки злочину, а Євросуд досліджував виключно обгрунтованість дій інституцій ЄС, а саме Ради ЄС, яка ухвалювала рішення щодо продовження дії санкцій відносно Клюєва.

За його словами, суд дійшов висновку, що в 2015 і 2016 роках рішення Ради ЄС були обрунтованими, а в 2017 році Рада ЄС недостатньо дослідила розбіжності у позиціях сторони та обвинувачення.

Представник Генпрокуратури стверджує, що «в жодному випадку несвоєчасного чи неповного інформування сторони ЄС з нашого боку не було».