этот материал доступен на русском

Міноборони РФ просить дозволу збивати пасажирські літаки над Росією

11:57, 11 січня 2019
Політика
3375 0
Ілюстрація / фото flickr.com, sigmama

Читайте такожУ РФ не відкидають можливості обміну захоплених українських моряків - росЗМІ

Як передає Радіо Свобода, документ викладений на сайті уряду РФ і носить назву "Про порядок застосування зброї і бойової техніки під час охорони державного кордону Російської Федерації в повітряному просторі Російської Федерації". Згідно з проектом постанови, пасажирські літаки, які перетинають кордон Росії, можна буде збивати, якщо вони не реагують на попереджувальні сигнали та попереджувальний вогонь, і якщо при цьому їхній політ загрожує масовою загибеллю людей, екологічною катастрофою або нападом на стратегічні об'єкти.

У документі йдеться, що російські військові повинні вживати заходів реагування вже в тому випадку, якщо неопізнаний літак наблизиться до кордону Росії на відстань менше 50 кілометрів.

Військовий літак-порушник наказано примушувати до посадки на російському аеродромі або до виходу за межі повітряного простору Росії, а якщо він не реагує - його наказано збити.

Ті ж заходи запропоновано застосовувати і відносно цивільних літаків, з тим лише застереженням, що "за відсутності реальної небезпеки загибелі людей та (або) настання екологічної катастрофи зброя і бойова техніка чергових сил на ураження не застосовуються".

Як саме російські військові будуть визначати, чи існує така небезпека, з проекту постанови незрозуміло.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter