этот материал доступен на русском

Турчинов назвав шість головних загроз для України з боку Росії

12:57, 05 лютого 2019
Політика
1099 0
Турчинов зазначив, що потрібно змінити економічну ситуацію в державі / фото УНІАН

«За ступенем небезпеки на першому місці - військова агресія. Це не лише виснаження нашої країни внаслідок постійних військових провокацій на сході, продовження військової окупації частини Донбасу та Криму. Це і масштабне розгортання військової інфраструктури вздовж нашого кордону з Росією, орієнтація на ведення бойових дій на стратегічному українському напрямку для кількох російських армій південного та західного військового округу», - сказав він в інтерв’ю LIGA.net.

Читайте такожРосійські морпіхи проводять навчання в анексованому Криму

За його словами, це свідчить про те, що у випадку провалу спроб Росії відновити контроль над Україною політичним шляхом, вона може перейти до масштабної військової агресії.

Другою загрозою секретар РНБО вважає інформаційну агресію та спробу впливати на політичну архітектуру, результати політичного вибору українців як через інформаційні інструменти (ЗМІ, соцмережі), так і шляхом підтримки прямих та прихованих креатур РФ в українській політиці.

Третю сходинку загроз, зауважив Турчинов, посідає кібернетична агресія, «яка за наслідками втрат для країни співставна з військовою».

Зараз на кібернетичному фронті триває серйозне протистояння, але ми зробили багато для значного посилення кіберзахисту нашої країни», - зазначив він.

Четвертою загрозою, зауважив секретар РНБО, є економічна війна.

«Тут головна проблема - продовження блокування транзиту українських товарів до країн Азії через РФ, блокування нормального функціонування портів на Азовському морі, втрата значних ринків для українських товарів, використання широкого арсеналу провокацій на зовнішніх ринках продукції військового призначення тощо», - пояснив Турчинов.

«П’ята загроза - енергетична. Спроба блокувати роботу української газотранспортної системи шляхом будівництва обхідних газопроводів, зокрема, і на території наших стратегічних партнерів», - підкреслив він.

Шостою загрозою секретар РНБО назвав терористичну - активне використання диверсійно-розвідувальних груп, російської агентури та найманців для терористичних актів, спроби посіяти зневіру, страх, дестабілізувати ситуацію всередині України, «чому активно протидіють наші спецслужби».

«Однак це далеко не весь перелік загроз, що їх реалізує Росія в рамках ведення гібридної війни проти нашої держави», - переконаний Турчинов.

Він висловив переконання, що Україна має потужний потенціал, щоб стати регіональним лідером Східної Європи.

«Але для цього ми повинні, насамперед, змінити економічну ситуацію в державі. Нинішні темпи зростання ВВП недостатні не тільки для регіонального лідерства, а й для забезпечення пріоритетних безпекових програм, які необхідні для надійного захисту держави», - підсумував секретар РНБО.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter