Ілюстрація / REUTERS

Постійний представник України при ЄС Микола Точицький спростував інформацію про скасування Євросоюзом санкцій проти осіб, причетних до порушення суверенітету України.

Про це він написав у Twitter, коментуючи відповідну публікацію у німецькій газеті WELT.

«Чергова спроба пошуку гарячої новини там, де її немає. Ніяких рішень цими днями про зняття санкцій з колишніх українських посадовців ЄС не приймав і не готується приймати. В Die Welt йдеться про санкції, зняті протягом попередніх років», - зазначив Точицький.

Він нагадав, що навпаки ЄС значно доповнив санкційні списки.

«Через агресію РФ завдяки роботі керівництва держави з лідерами ЄС протягом цих років суттєво розширено економічні, "кримські" і персональні санкції, введені за псевдовибори на окупованих територіях, будівництво Керченського мосту, нелегальне транспортування турбін Siemens, захоплення українських моряків і злочини РФ», - наголосив Точицький.

Як повідомлялося, німецьке видання WELT з посиланням на внутрішні документи Європейської служби зовнішніх справ написало, що Європейський Союз виключив прізвища 9 осіб, наближених до екс-президента України Віктора Януковича, із санкційного списку переважно через недостатні докази.

Читайте такожНімеччина домагається зняття з Росії санкцій у Раді Європи - ЗМІ

Як повідомляв УНІАН, у березні 2014 року ЄС запровадив санкції проти 150 осіб та 37 компаній через дії, які завдають шкоду або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України. Заходи включають в себе заморожування активів та заборону на в’їзд.

Кожного разу до завершення терміну дії санкцій ЄС ухвалював рішення продовжити їх ще на півроку. У цей санкційний список вносилися корективи щодо виключення певних осіб через їхню смерть або розширення списку новими іменами через дії, які загрожували територіальній цілісності України.

15 березня 2019 року цей список був розширений за рахунок восьми росіян, проти яких запроваджені санкції у зв'язку з нападом на українські судна у Керченській протоці. Водночас Рада ЄС видалила зі списку ім'я колишнього глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Клюєва, оскільки в лютому санкції проти нього були скасовані.

На сьогодні до санкційного списку ЄС внесено 170 осіб та 44 організації, які діють чи діяли з метою порушення територіальної цілісності України.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram