Подання на звільнення Луценка у комітеті вважають безпідставним / фото УНІАН

Комітет Верховної Ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності заявив, що має зауваження до подання президента Володимира Зеленського про звільнення Юрія Луценка з посади генерального прокурора.

Про це повідомляє "Новое время".

Читайте такожОприлюднено подання у ВР, де Зеленський називає причину звільнення Луценка з посади генпрокурора

Як стверджує глава комітету Андрій Кожем’якін, у поданні не вказані законні підстави для звільнення Луценка. Зокрема, в ньому не наведено висновки кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). 

«Генпрокурор звільняється з посади за згодою ВР у зв’язку з поданням заяви про звільнення, яку він не подав. По-друге, на підставі подання кваліфікаційної комісії прокурорів або Вищої ради правосуддя. Висновків КДКП також немає», – зазначив він.

За словами Кожем’якіна, в поданні також не вказано доповідача з цього питання на комітеті. Тому комітет не підтримає подання про звільнення Луценка з посади.

«Підкомітет сьогодні розглядав подання. І він проти розглядати це подання на засіданні комітету. 90% членів комітету не голосуватимуть за подання. Якщо я його завтра поставлю (на порядок денний комітету – УНІАН), депутати не прийдуть і кворуму не буде», – додав Кожем’якін.

Він також звернувся до представника президента у Верховній Раді Руслана Стефанчука з проханням вирішити це питання.

Як повідомляв УНІАН, в комітеті Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності склалася суперечлива ситуація щодо президентського проекту постанови про надання згоди на звільнення Юрія Луценка з посади генпрокурора.