Зеленський закликав керівників СБУ та поліції провести у відомствах кадрові перестановки / president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський доручив змінити голів управлінь СБУ в Рівненській, Волинській та Житомирській областях та голів 9 районних відділів поліції у цих регіонах.

Читайте такожЗеленський змусив головного лісника Житомирщини подати у відставку

Як передає кореспондент УНІАН, про це Зеленський заявив під час наради з питань незаконного видобутку бурштину в рамках робочої поїздки до Житомирської області.

За словами заступника голови Офісу президента з економічних питань Олексія Гончарука, «бурштин – це дуже яскравий приклад того, чого ми такі бідні. У нас є поклади другі в світі, могли би заробляти як держава на цьому мільярди доларів. Що натомість? Варварськими методами – помпами видобуваємо з цієї землі там 20% каміння (бурштину)», - сказав він і додав, що після цього незаконно видобутий бурштин переправляється через кордон.

На переконання Гончарука, представники всіх правоохоронних органів – поліції, СБУ, прокуратури - у районах, де видобувають бурштин, «співпрацюють з бандитами», і їх необхідно звільнити.

За його словами, ці люди мають добровільно написати заяви про звільнення за власним бажанням.

Своєю чергою, Зеленський закликав керівників СБУ та Нацполіції провести кадрові перестановки у відомствах.

«Будь ласка, змініть голів (управлінь) Служби безпеки України у трьох областях: Рівненська, Волинська та Житомирська» - звернувся президент до в.о. голови СБУ Івана Баканова.

Крім того, Зеленський закликав начальника Нацполіції Сергія Князєва звільнити керівників райвідділів поліції у Рокитнівському, Дубровицькому, Володимирецькому, Зарічненському та Сарненському районах Рівненської області, в Олевському та Овруцькому районах Житомирської області, у Ратнівському та Любешівському районах Волинської області.

Як повідомляв УНІАН, на початку цієї наради Зеленський закликав керівників Головного управління Національної поліції та управління СБУ в Житомирській області написати заяви на звільнення через ситуацію з нелегальним видобутком бурштину в регіоні.