Перед затриманням СБУ понад місяць стежила за Гримчаком / фото УНІАН

Стало відомо, що управління по боротьбі із корупцією СБУ більше ніж місяць стежили за тим, як заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юрій Гримчак та пов'язаний з ним "помічник" Ігор Овдієнко отримували першу частину хабаря.

Як розповіли у СБУ, першу частину хабаря Гримчаку та Овдієнку передали раніше у розмірі понад 600 тисяч доларів США. Ці гроші вони конвертували у "своїх" валютних обмінниках, повідомляє "24 канал".

Читайте такожПомічнику Гримчака стало погано під час затримання

СБУ відстежувала ці операції одразу ж вилучаючи гроші з обмінників, щоб не втратити їх, оскільки вони були прямим речовим доказом. Вся операція трималася у суворій таємниці, і керівництву обмінників "зашивали роти". Так тривало понад місяць.

Коли ж Гримчак домовився про час та місце передачі останнього траншу хабаря у розмірі 480 тисяч доларів і на зустріч поїхав його "помічник" Овдієнко – Головний Відділ по Боротьбі з Корупцією та Організованою Злочинністю Головного управління СБУ в Києві та Київській області спільно із детективами Національного антикорупційного бюро України провели його затримання на місці передачі грошей.

Як повідомляв УНІАН, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак та його помічник у середу, 14 серпня, були затримані за вимагання хабаря.

Одна зі статей, за якою Гримчака підозрюють у скоєнні злочину, - ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, - карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна).

За словами журналіста Юрія Бутусова Гримчак отримав хабар від забудовника за вплив на управління Мінкульту.