этот материал доступен на русском

Антикорупційний суд заочно арештував скандального суддю-втікача Татькова

00:34, 13 вересня 2019
Політика
751 0
Від грудня 2016 року Віктор Татьков у розшуку / фото УНІАН

Рішення про запобіжний захід є необхідною умовою для екстрадиції Татькова в Україну, повідомляє Слідство.інфо.

Віктор Татьков з 1994 до 2010 року обіймав керівні посади в господарських судах Донеччини, а у 2010-2014 роках очолював Вищий господарський суд України.

Слідство підозрює ексголову суду в пособництві й винесенні неправосудних рішень, майнових і корупційних злочинах, створенні й керівництві злочинною організацією, втручанні в діяльність судових органів й незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду, одержанні хабара та відмиванні коштів.

Журналісти «Схем» знайшли близько сотні об’єктів нерухомості в Україні та близько десятка в Іспанії, оформлених на родичів та незаможних друзів Татькова.

Від грудня 2016 року Віктор Татьков у розшуку. За даними правоохоронців, зараз він перебуває на території Австрії й ухиляється від слідства.

Читайте такожCБУ викрила екс-заступника голови Вищого Господарського суду Ємельянова на фінансуванні тероризму

За словами прокурора Олега Багнюка, українські правоохоронці звернулися до австрійських колег щодо видачі Татькова. Прокурор стверджує, що екс-голова суду відмовився від спрощеної процедури видачі, коли його могли екстрадувати без будь-яких запобіжних заходів. Тому єдиною можливістю для екстрадиції є заочний арешт.

Як стверджує адвокат Павло Попков, Татьков лікується за кордоном, про що нібито свідчать численні довідки німецьких й австрійських клінік. Він заперечував проти заочного арешту ексголови суду.

Захист Татькова має п’ять днів на оскарження рішення антикорупційного суду.

Генпрокуратура зверталася до міністерства юстиції Австрії із запитом про екстрадицію Татькова ще 19 квітня 2019 року. Наприкінці серпня адвокат Попков повідомляв, що це зробили нібито всупереч законодавству, адже на час направлення запиту ухвали про тримання під вартою Татькова не існувало.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter