Єрмак також заявив, що «особливий статус Л-ДНР не є предметом переговорів ні в Мінську, ні в "нормандському" форматі / фото facebook.com/pg/mva.gov.ua

Президент Володимир Зеленський і нинішня українська влада ніколи не підуть на федералізацію країни і втрату територій, а також ставить перед собою завдання припинити війну і реінтегрувати Донбас до складу України, підкреслив помічник глави держави Андрій Єрмак.

«Ми точно ніколи не допустимо федералізації нашої країни. Ми точно ніколи не допустимо втрати наших територій. Ми хочемо припинити війну. Ми хочемо реінтегрувати Донбас в Україну. Ми хочемо, щоб Україна була єдина. І ось на цих основних принципах будується весь переговорний процес», — сказав він в інтерв'ю LB.ua, відповідаючи на питання про те, на що готовий піти президент Зеленський і його команда для припинення війни на Донбасі.

Читайте також"Формула Штайнмайєра" є основою майбутнього законопроєкту - помічник Зеленського

Відео дня

Говорячи про Мінські угоди, Єрмак підкреслив, що в такому вигляді, як вони були підписані, він би їх не підписував.

«Я розумію, що зараз найлегше критикувати, і що альтернативи їм не з'явилося. Але ми зібрали велику кількість експертів і, базуючись на тому, що вже існує, виробили свою позицію», — додав він.

Помічник президента очікує, що вихід з ситуації, який знайде Зеленський та його команда, «здивує в хорошому сенсі слова навіть найбільших скептиків».

Єрмак зазначив, що «формула Штайнмайера» передбачає, що о 20:00 в день місцевих виборів в ОРДЛО набирає чинності закон, що регулює особливий статус цих територій. Спочатку на тимчасовій основі, і тільки після того, як місія спостерігачів ОБСЄ виносить свій вердикт, що вибори відбулися і пройшли відповідно до усіх міжнародних норм і законодавства України, цей закон набирає чинності на постійній основі.

«Нічого більше. Всі інші питання будуть врегульовані іншими законами, які будуть винесені на голосування у Верховну Раду з дотриманням усіх необхідних процедур і звичайно з можливістю публічного громадського обговорення», — пояснив він.

Єрмак також заявив, що «особливий статус Л-ДНР не є предметом переговорів ні в Мінську, ні в "нормандському" форматі, навіть не обговорюється».

Помічник Зеленського також заявив, що Україна і Росія можуть узгодити списки для наступного обміну утримуваними особами через місяць.