Ілюстрація / REUTERS

Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто заявляє, що блокування засідань Комісії Україна-НАТО на високому рівні не перешкоджає інтеграції України з Північноатлантичним Альянсом.

Читайте такожЗеленський зустрівся із генсеком НАТО Столтенбергом

Як передає кореспондент УНІАН, про це посол сказав під час міжнародної дискусії «Україна-Угорщина: на шляху до порозуміння».

Він наголосив, що твердження про блокування Угорщиною наближення України до НАТО є неправдивими.

«Ми блокуємо лише в рамках однієї інституції, так званої Комісії Україна-НАТО на політичному рівні, і зокрема, що стосується зустрічей вище рівня послів», - зазначив Ійдярто.

Посол наголосив, що дії Угорщини не перешкоджають Україні готуватися до інтеграції з Альянсом на військовому і політичному рівнях. «Ця угорська поведінка не перешкоджає Україні наближатися та готуватися до інтеграції з НАТО», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, відносини України та Угорщини погіршилися після ухвалення восени 2017 року Верховною Радою нового закону про освіту.

Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців, які живуть в Україні, через положення закону, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Згідно з висновком Венеціанської комісії від 8 грудня 2017 року, українській владі рекомендовано збалансувати положення мовної статті закону «Про освіту».

14 лютого 2018 року Кабінет міністрів схвалив законопроект (№ 8046), яким передбачається продовжити перехідний період імплементації мовної статті закону «Про освіту» до 2023 року. Проект закону перебуває на розгляді парламентських комітетів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram