этот материал доступен на русском

У деклараціях чотирьох екс-нардепів знайшли недостовірні дані на майже 90 мільйонів гривень

17:31, 07 жовтня 2019
Політика
951 0
Колишні нардепи задекларували недостовірні дані / фото УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомить Національному антикорупційному бюро України про недостовірні відомості в деклараціях народних депутатів минулого скликання на суму майже 90 млн грн.

Про це повідомляється на сайті НАЗК.

Читайте такожУ фракції "Слуга народу" виступають за перезавантаження НАЗК

У повідомленні сказано, що за результатами повних перевірок декларацій НАЗК виявило ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів. При цьому зазначається, що «обґрунтовані висновки про виявлені ознаки кримінальних правопорушень будуть направлені до Національного антикорупційного бюро України».

Так, за даними агентства, недостовірну інформацію у деклараціях подали народні депутати 8 Скликання Руслан Демчак (на завершення роботи ВР входив до фракції «Блок Петра Порошенка» - УНІАН), Станіслав Березкін (входив до групи «Відродження» - УНІАН), Аркадій Корнацький (був позафракційним- УНІАН) та Вадим Кривохатько (позафракційний - УНІАН).

У НАЗК повідомляють, що за результатами перевірки декларації Демчака за 2016 рік встановлено, що народний депутат вказав недостовірні відомості про кошти, розміщені ним на банківських рахунках, та номінальну вартість цінних паперів, які йому належать. Загалом виявлено порушень на суму понад 71,7 млн грн.

Березкін, подаючи декларацію за 2015 рік (виправлену), зазначив недостовірні відомості про квартиру та 2 машиномісця, які належать дружині на праві власності. Сума недостовірних відомостей у декларації за 2015 рік (виправленій) становить понад 14,3 млн грн.

За даними НАЗК, Корнацький у декларації за 2016 рік не задекларував свої корпоративні права та низку земельних ділянок, які належать йому на праві власності та оренди. Крім того, не відобразив інформацію про право користування житловим будинком, який є його зареєстрованим місцем проживання, та не зазначив відомості про видатки, на підставі яких він набув право власності на земельні ділянки. Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 3,2 млн грн.

Кривохатько, подаючи декларацію за 2017 рік, вказав недостовірні відомості про вартість на дату набуття ним у власність автомобіля вартістю понад 471 тис. грн.

У НАЗК нагадали, що відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлена статтею 366-1 Кримінального кодексу України. Такі дії караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #НАЗК