этот материал доступен на русском

"1+1" відповів на маніпулятивні заяви на адресу програми "Право на владу"

21:38, 18 жовтня 2019
Політика
1793 0
"1+1" відповів на маніпулятивні заяви на адресу програми «Право на владу» та її ведучої Наталії Мосейчук / фото 1+1

Телеканал "1+1" відповів на заяву політичної партії, яку очолює екс-президент України Петро Порошенко, щодо маніпулятивних звинувачень на адресу програми "Право на владу" та її ведучої Наталії Мосейчук.

Як йдеться у заяві каналу, Петро Порошенко покинув посаду президента України, але звичка тиснути на ЗМІ у нього залишилася. Як і звичка приходити на ефіри без запрошення. Наголошується, що програма “Право на владу” не запрошувала депутатів фракції Петра Порошенка на минулий ефір, який 17 жовтня вийшов на “1+1”.

"Ствердження прес-служби партії про те, що їх спочатку запросили, а потім скасували запрошення – це відверта неправда. На жаль, маємо констатувати, що заява партії має вигляд такої, що написана з використанням фраз і кліше, характерних для «ботоферм». Можливо, прес-секретар вищезгаданої партії Святослав Цеголко сприйняв свій же телефонний дзвінок до ведучої програми “Право на владу” Наталії Мосейчук саме як запрошення на вечірній ефір. Але з нашого боку це так не було", - йдеться у заяві. 

Читайте такожЗакон подіяв?: Разумков в телеефірі заговорив українською мовою (відео)

Редакція «Право на владу» як вільне та незалежне ЗМІ залишає за собою право самостійно визначати склад учасників програм і запрошувати гостей на прямі ефіри, дотримуючись принципу балансу думок з тієї чи іншої проблеми. І керується цим принципом на постійній основі, а не запрошує гостей, виходячи з чисельності фракцій у парламенті.

Окрім того, редакція програми закликала депутатів фракції Петра Порошенка задуматися не тільки про проблеми свободи слова, а й про проблеми свободи власного волевиявлення. Їм здається дивною практика, коли рішення про участь або неучасті в ефірах приймають не самі депутати, а прес-служба партії.   

Також редакція повідомляє працівникам прес-служби партії Петра Порошенка, що до завдань журналістів входить перевірка будь-якої інформації. Формулювання про нібито «нав'язування суспільству неправдивої інформації» щодо офшорного скандалу навколо екс-президента Петра Порошенка є маніпулятивним за своєю суттю. У зв'язку з цим, редакція програми “Право на владу” просить прес-службу партії Петра Порошенка уточнити, у чому саме полягає «відверте оббріхування п’ятого президента» зі сторони Наталії Мосейчук? І чому прес-служба вважає, що ведуча «забула процитувати заяву адвокатів Петра Порошенка”? 

Аби дати відповідь на звинувачення у тому, що Наталія Мосейчук не процитувала заяву адвокатів Петра Порошенка, було наведено розшифрування запитання ведучої, яке вона поставила під час ефіру генеральному прокурору України Руслану Рябошапці:  "Руслане, ви говорите, що вислуховуєте на свій бік дуже багато критики. Тому питання, як ви ставитесь до звернень екс-першого заступника глави Адміністрації Президента Януковича пана Портнова. Він просить вас про зустріч із ним з питань “Порошенка і його офшорів” - він так це формулює. Хотілося б дізнатися, чи існують все ж таки в Панамі справи по офшорах Президента Порошенка? Тому що адвокат Новіков стверджує, що така справа закрита. І ще одне питання: який вплив має громадянин Портнов на Генеральну прокуратуру і слідчі органи?".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter