этот материал доступен на русском

Канада зніме санкції з Портнова, якщо ГПУ не надасть підстави для їхнього продовження - ЗМІ

17:59, 25 листопада 2019
Політика
219 0
Санкції проти Андрія Портнова були запроваджені 5 березня 2014 року / фото УНІАН

Санкції Канади проти екс-заступника Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова можуть бути зняті, якщо Генпрокуратура України не повідомить уряд країни про наявність підстав для їхнього продовження.

Це підтвердили два поінформовані джерела в уряді Канади, повідомляє Радіо Свобода.

"Наразі в Оттаві тривають дискусії про це і рішення щодо зняття санкцій з Портнова може опинитися на порядку денному нового уряду в найближчі тижні", - повідомили джерела.

Підставою для можливого перегляду санкцій щодо Андрія Портнова став лист тодішнього заступника генпрокурора Сергія Кізя, відправлений ним в Канаду наприкінці липня 2019 року.

На запит адвокатів Андрія Портнова Сергій Кізь видав листа, де стверджувалося, що "щодо Портнова не проводиться досудових розслідувань і що Портнов не має процесуального статусу підозрюваного, обвинуваченого або підсудного".

Екс-заступник генпрокурора також поінформував посольство України в Канаді та Міністерство закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади про те, що "станом на 29 липня 2019-го року юридичні підстави для перебування Андрія Портнова у санкційному списку відсутні".

Джерела в канадському уряді пояснюють: у разі, якщо нове керівництво Генеральної прокуратури не поділяє позицію, викладену в листі свого наразі звільненого працівника, та має іншу інформацію, воно має в найкоротші терміни поінформувати про це Міністерство закордонних справ Канади офіційними каналами комунікації.

У посольстві України в Канаді на запит "Радіо Свобода" не стали коментувати ймовірність зняття санкцій щодо Андрія Портнова, лише зазначили, що "у питаннях санкцій Канада, як правило, враховує позицію Генеральної прокуратури України з огляду на її визначену законодавством ключову роль у міжнародно-правовому співробітництві".

"Для продовження санкцій потрібне підтвердження того, що особа причетна до зловживання владою, розкрадання бюджетних коштів в Україні, або набула якесь майно корупційним шляхом. Таким доказом може бути наявність кримінальних проваджень в Україні", - пояснила юристка "Центру протидії корупції" Тетяна Шевчук.

Читайте також"А у вас є докази про скоєний Портновим злочин?" - Луценко про повернення заступника глави АП часів Януковича

"Санкції, які Канада накладає відповідно до Freezing Assets of Corrupt Foreign Officials Act, - це форма допомоги, які Канада надає іншій країні, яка зазнає якихось політичних потрясінь чи політичної невизначеності. Канада може заморозити активи або обмежити користування майном іноземних чиновників чи політиків, яке перебуває на території Канади", - зазначила Шевчук.

Санкції проти Андрія Портнова були запроваджені 5 березня 2014 року після того, як Генеральна прокуратура України направила тодішньому прем’єр-міністру Канади Стівену Гарперу листа, у якому зазначила, що "правоохоронними органами України було розпочато низку кримінальних проваджень, вчинених зазначеними нижче високопосадовцями", серед яких - Андрій Портнов.

Андрій Портнов був заступником голови Адміністрації президента Віктора Януковича і керівником Головного управління з питань судової реформи та судоустрою, його називали куратором судової гілки влади.

Він залишив Україну відразу після втечі Віктора Януковича наприкінці лютого 2014 року. Це сталося після розстрілів на Майдані.

У березні 2014 року Уряд Канади застосував санкції до Портнова шляхом внесення його прізвища у відповідний Акт (Freezing Assets of Corrupt Foreign Officials (Ukraine) Regulations, SOR / 2014-44.

Цьогоріч Канада продовжила санкції щодо Віктора Януковича та його соратників іще на п’ять років.

Раніше УНІАН повідомляв, що в Генеральній прокуратурі за керівництва Юрія Луценка заявили, що не бачать сенсу порушувати справу проти екс-глави адміністрації президента Андрія Портнова за сприяння в узурпації влади Віктором Януковичем.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter