За словами Зеленського, інформацію про обшуки він знав з новин / фото УНІАН

Президент України Володимир Зеленський відреагував на ситуацію з обшуками в офісі групи "1+1 Медіа".

Як передає кореспондент УНІАН, після відвідання шахти "Межирічанська" у Червонограді Львівської області, відповідаючи на запитання журналістів, що він думає про обшуки в офісі "1+1", Зеленський сказав: "Що я можу думати? Я ж про це знаю інформацію майже як ви – з новин".

Президент зауважив, що зателефонував в СБУ, щоб дізнатись ситуацію з обшуками в офісі групи "1+1 Медіа".

Відео дня

"Я знаю наступну інформацію: йдуть слідчі дії Службою безпеки України через те, що в режимному об’єкті – це кабінет прем’єр-міністра України - був (здійснений – УНІАН) запис", - сказав Зеленський.

Читайте такожКомітет ВР зі свободи слова звернеться до Баканова через обшуки в офісі "1+1 Медіа"

За його словами, "ці записи були комусь передані чи продані. Я не знаю, це нехай визначає слідство. І потім були оприлюднені цитати. Історія дуже серйозна через те, що це режимний об’єкт".

Крім того, за словами глави держави, слідчі дії в рамках справи про незаконне прослуховування пройшли у всіх, хто може бути причетний до цього. "До речі, це 25 обшуків в УДО. Щоб ви зрозуміли, що вчора відбувалось", - підкреслив він.

"На жаль, у "Грошей" (редакція програми "Гроші" на телеканалі "1+1" - УНІАН) обшуки тому, що, наскільки мені відомо, саме з тієї техніки ця інформація, ці записи були завантажені в Інтернет. Шукають, хто писав, хто замовив і хто це в Інтернет викинув. Я так розумію, що знайшли, хто це в Інтернет викинув", - зауважив він.

Також глава держави відзначив, що йому "дуже жаль", що у журналістів відбулися обшуки, проте він наголосив, що не може втручатись у проведення слідства. "Мені дуже жаль, я не можу втручатись в їх слідчі дії – це вже перебір", - підкреслив він.

Як повідомляв УНІАН, 5 лютого керівник Департаменту журналістських розслідувань медіа-групи "1+1" Максим Шиленко заявив, що співробітники СБУ проводять обшуки в офісі, де працюють журналісти проектів "Гроші" і "Секретні матеріали".

Читайте такожПредставник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ стурбований обшуками в офісі телеканалу "1+1"

Обшуки здійснювалися на робочому місці журналіста Євгена Куксіна, а також у його квартирі.

Також правоохоронці провели обшук у квартирі журналіста Дениса Данька.

За результатами обшуків в офісі слідчі СБУ вилучили два системних блоки комп’ютерів.

Голова Служби безпеки України Іван Баканов стверджує, що про тиск на журналістів телеканалу "1+1" або утиски свободи слова в Україні у даній ситуації мова нібито не йде. За словами голови СБУ, відповідні слідчі дії у цій справі проводились щодо міністрів, представників державної влади та УДО. Окремі урядовці за згодою пройшли перевірку на детекторі брехні.

Сьогодні, 6 лютого, група "1+1 Медіа" закликала президента Володимира Зеленського, голову ВР Дмитра Разумкова, голову Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександра Ткаченка, голову Комітету ВР з питань свободи слова Нестора Шуфрича, першого заступника голови Нацради з питань телерадіомовлення Ольгу Герасим’юк, голову СБУ Івана Баканова і генпрокурора Руслана Рябошапку не допустити спроб політичного тиску і переслідування незалежних медіа.