Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

Венеціанська комісія чекає від України внесення змін до закону про люстрацію

Венеціанська комісія вивчила закон про люстрацію в Україні і стверджує, що процедура люстрації можлива, незважаючи на її політичний характер.

люстрация / ocherk.info
Венеціанська комісія: Закон про люстрацію в Україні треба змінювати / ocherk.info

Але за умови, що вона відповідає Конституції та європейським стандартам у сфері верховенства права і дотримання прав людини, повідомив президент Венеціанської комісії Джонні Букіккіо, передають "Подробности".

"Ми також вирішили запропонувати важливі поправки до закону щодо, наприклад, факту, що вина має бути доведена, а не передбачатися лише на основі приналежності до певної категорії державних службовців. Всі гарантії справедливого правосуддя повинні дотримуватися. Також люстрація суддів повинна проводитися на основі іншого закону - про відновлення довіри до юстиції, а не закону про люстрацію. Ми запропонували ці поправки", - зазначив він.

Оприлюднено дані про кількість чиновників, які потрапили під люстрацію в 2015 році

Крім того, Букіккіо розповів, що міністр юстиції погодився надіслати новий варіант закону з поправками Венеціанської комісії, але до сьогодні він не зробив цього.

"Я вже неодноразово говорив - закон у нинішньому вигляді має бути змінений, тому що він не повністю відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права. Сам по собі він - не хороший закон. Тому ми рекомендуємо його змінити", - заявив президент Венеціанської комісії.

Також він закликав всі політичні сили в Україні бути відповідальними і виконувати свою роботу зараз, особливо у Верховній Раді.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко не відкидав можливості внесення змін до закону про люстрацію за наявності зауважень Венеціанської комісії та Конституційного суду України.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку