Неділя,
19 лютого 2017

Наші спільноти

Німеччина проти відновлення формату G8 із залученням Росії - ЗМІ

Федеративна Республіка Німеччини проти відновлення формату "Великої вісімки" (G8) із залученням Російської Федерації.

REUTERS
REUTERS

Як передає Deutsche Welle, у відомстві федерального канцлера Анґели Меркель виключають можливість реанімації "Великої вісімки".

"Повернення до формату G8 - зараз узагалі не тема", - заявив один із радників канцлера.

Видання нагадує, що наступного тижня Меркель вирушає до Японії, де 26-27 травня відбудеться черговий саміт "Великої сімки" (G7).

Порошенко закликав країни G7 продовжити санкції проти Росії

У відомстві федерального канцлера пояснили, що Росія не повернеться до клубу лідерів провідних країн світу доти, доки не буде усунено причини її виключення.

У Меркель нагадують, що російського президента перестали запрошувати на ці зустрічі "у відповідь на анексію Криму та агресію на Донбасі".

Українсько-російський конфлікт стане однією із тем переговорів у рамках G7. За даними видання, учасники саміту підтвердять незмінність своєї позиції, яка полягає в тому, що санкції ЄС та США щодо Росії можуть бути скасовані лише в разі повної реалізації Мінських домовленостей.

Особлива увага при цьому у Берліні відводиться не лише дотриманню режиму припинення вогню, відведенню військ та озброєнь від лінії зіткнення, але й початку політичного процесу врегулювання ситуації.

Зокрема, йдеться про підготовку до виборів на підконтрольних бойовикам територіях, які, як вважають у Берліні, неодмінно мають бути проведені за стандартами ОБСЄ та у відповідності з українським законом. У виданні підкреслили, що цей закон, попри тиск Берліна на Київ, досі не прийнято Верховною Радою.

Узгоджена позиція учасників "Великої сімки" стосовно шляхів урегулювання конфлікту між Росією та Україною буде викладена в одному із пунктів підсумкового комюніке саміту в Японії. Про санкції у цьому документі, скоріш за все, не йтиметься. Рішення про їх продовження і в США, і в ЄС мають прийняти лише в червні.

У відомстві федерального канцлера, однак, вважають, що учасники зустрічі у неформальній обстановці обміняються думками щодо цього. Джерела видання підкреслюють, що рішення про санкції приймаються після тісних консультацій між Брюсселем та Вашингтоном.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку