Четвер,
19 жовтня 2017
Наші спільноти

Петренко: 20% українських суддів відмовляються від переатестації

Майже 20% суддів в Україні відмовляються від переатестації-за того, що не можуть підтвердити своє майнове або професійний стан.

Петренко: Почти половина из тех судей, которые согласились на переаттестацию, не проходят ее / Фото УНИАН
Петренко: Майже половина з тих суддів, які погодилися на переатестацію, не проходять її / Фото УНІАН

Про це 13 червня під час відкриття шведсько-українського бізнес-форуму заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає РБК-Україна.

"Близько 20% суддів відмовляються йти на переатестацію в силу того, що вони не можуть підтвердити свій майновий стан або не можуть підтвердити свій професійний стан", - заявив Петренко.

Він зазначив, що майже половина з тих суддів, які погодилися на переатестацію, також не проходять її через недостатній професійний рівень або неможливість підтвердження майнового стану.

Рішення про скасування люстрації де-факто прийнято — заступник міністра юстиції

За словами міністра, модель судової реформи, яка закладена в законі про судоустрій і статус суддів, передбачає, що заробітні плати не будуть підняті всім суддям одномоментно.

"Судді, які будуть набиратися в нову систему судів через публічний конкурс, будуть мотивуватися гідною заробітною платою", - зазначив Петренко.

Міністр додав, що кандидати на посаду судді повинні будуть подавати три декларації, одна з яка буде стосуватися майнового стану родичів, з якими може бути потенційний конфлікт інтересів, в тому числі і тих осіб, які займають державні посади.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку