У Німеччині пояснили різницю між путчем в Анкарі та Євромайданом у Києві

08:24, 02 серпня 2016
Політика
8822 9

Міністерство закордонних справ Німеччини роз'яснило на своїй сторінці у Facebook різницю між зміною влади в Києві у лютому 2014 року і спробою путчу в Туреччині в липні 2016 року.

REUTERS

У відповідь на коментар читача веб-команда МЗС написала, що ці події є "непорівнюваними", передає DW.

Працівники дипвідомства, зокрема, нагадали, що після масових виступів на Майдані Незалежності у Києві наприкінці 2013 - початку 2014 років президент Віктор Янукович у присутності представників Франції, Німеччини та Польщі підписав меморандум щодо мирного врегулювання кризи. Після підписання, зазначається у повідомленні, у ніч з 21 на 22 лютого, він утік з Києва. Також столицю залишила більшість міністрів, "так що не залишилося ані дієзатного уряду, ані дієздатного глави держави. Спікер Верховної Ради Рибак склав повноваження", - йдеться у роз'ясненні МЗС.

Читайте такожСпроба перевороту в Туреччині накладає відбиток на обстановку в Україні – голова СБУ

Відтак, "у цій ситуації український парламент як єдиний дієздатний та демократичний і легітимний орган влади одноголосно ухвалює 22 лютого 2014 року новий закон про призначення виборів президента на 25 травня 2014 року," - додають працівники німецького МЗС.

"У Туреччині ж, - йдеться далі у повідомленні, - путчисти планували створити військову диктатуру, відправили танки на вулиці та літаки з авіанальотами проти власного народу". Відтак, підсумовують працівники МЗС Німеччини, "Ваше порівняння шкультигає і сильно".

Свій допис працівники міністерства оприлюднили в Twitter як знімок екрана, закресливши ім'я дописувача та обрізавши його пост у Facebook.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter