В ЄС розповіли, за чим оцінюватимуть успіх системи е-декларування в Україні

15:53, 01 вересня 2016
598 0

В Європейському Союзі успіх системи електронного декларування статків чиновників оцінюватимуть не за формальним запуском, а за ефективним та безперебійним її функціонуванням, яке передбачає, зокрема, кримінальну відповідальність за подання неправдивих декларацій.

фото УНИАН

Сьогоднішній повторний запуск системи електронного декларування статків, яка отримала сертифікацію, є ще одним важливим кроком у боротьбі проти корупції в Україні. Це є ключовим чинником для продовження успішного процесу реформ. Про це йдеться у заяві представництва Європейського Союзу в Україні у соціальній мережі Facebook.

Читайте такожСистема е-декларування після "ремонту" не приймає декларації - ЗМІ

При цьому зауважується, що "технічні проблеми, з якими зіткнулася система після свого запуску, мають бути розв'язані якнайшвидше".

"Кінцевий успіх системи електронного декларування буде оцінюватися не за її формальним запуском, а за її ефективним та безперебійним функціонуванням. Воно передбачає, зокрема, кримінальну відповідальність за подання неправдивих декларацій. Більше того, публічна підзвітність є засадничим принципом, що стоїть в основі системи електронного декларування для перешкоджання та протидії корупції серед державних службовців", - наголосили у представництві.

Також європейські дипломати вважають, що повна відповідальність за управління системою має залишатись за Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), і має бути забезпечена незалежність та чесність НАЗК.

Крім того, НАЗК повинне бути забезпечене всіма необхідними фінансовими та людськими ресурсами, аби мати змогу виконувати свою роль відповідно до міжнародних зобов'язань України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter