Звернення "голів фракцій" до президента на підтримку Кличка ініціювали сам мер і Прокопів - Омельченко

Голова фракції «Єдність» у Київраді, екс-мер столиці Олександр Омельченко заявляє, що колишній президент Петро Порошенко свого часу в порушення закону про столицю призначив Віталія Кличка головою столичної міської держадміністрації.

Звернення чотирьох «голів фракцій» Київради до президента Володимиру Зеленському щодо перепризначення Віталія Кличка головою столичної міської держадміністрації ініціювали сам мер Києва і заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів.

Про це голова фракції «Єдність» у Київраді, екс-мер столиці Олександр Омельченко повідомив у коментарі УНІАН, відповідаючи на запитання, хто ініціював звернення.

«Ініціювали звернення Кличко і Прокопів», - сказав він. 

Омельченко зазначив, що не підписував цей документ.

Читайте такожКабмін дав добро на звільнення Кличка з посади голови КМДА

«Підписане вчора так зване звернення 4-ма фракціями, але не підписане фракцією «Єдність», яку я очолюю, і депутатською групою «Київська команда», яку очолює Сергій Гусовський. Воно - постріл в пусте яблучко», - сказав голова «Єдності».

Він нагадав, що, згідно з статтею 133 Конституції України, Київ та Севастополь мають спецiальний статус, який визначається окремими законами.

У 1999 році набув чинності закон про місто-герой Київ, яким передбачено, що обраний на виборах міський голова одночасно є головою КМДА. 

«А у 2010 році Верховна Рада і президент Янукович внесли зміни до цієї статті, прибрали, що обраний міський голова є одночасно головою КМДА. Дві посади створили. І так було з 2010 року… У 2015 році необхідно було Кличку особисто як міському голові, Порошенку, як новообраному президенту, внести зворотні зміни, тобто прибрати цю поправку неконституційну, повернути в дію той закон - про одночасне обіймання посад. Вони цього не зробили. І Порошенко, в порушення цього закону, призначив Кличка головою адміністрації», - нагадав Омельченко. 

Він додав, що у зв’язку з цим Кабінет міністрів вчора прийняв рішення в межах Конституції і закону про місто Київ, але з запізненням на місяць-півтора. 

Як повідомляв УНІАН, 4 вересня Кабінет міністрів схвалив подання про звільнення Кличка з посади голови КМДА і направив його до Офісу президента.

Того ж дня прес-служба КМДА оприлюднила звернення голів фракцій Київради до Зеленського з проханням знову призначити Кличка на посаду голови міськдержадміністрації.

Сьогодні, 5 вересня, ряд депутатів заявили, що документ за підписом «голів фракцій» з проханням перепризначити Кличка не узгоджувався у фракціях, є маніпуляцією, і вони її не підтримують.

Водночас голова фракції «ВО «Батьківщина» Володимир Бондаренко заявив, що у зверненні відображено особисті думки голів чотирьох фракцій Київради.