МЗС України викликало посла Польщі через заяву про діячів ОУН-УПА

Українські дипломати наголосили на контрпродуктивності публічної дискусії щодо внутрішніх питань української політики.

Міністерство закордонних справ України викликало посла Польщі Бартоша Ціхоцького через заяву про діячів Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА).

Як ідеться в заяві на сайті МЗС України, посла Республіки Польща в Україні викликали сьогодні, 8 січня.

Під час бесіди та в контексті обговорення факту спільної заяви послів Республіки Польща і Держави Ізраїль від 2 січня увагу польського посла було привернуто до контрпродуктивності публічної дискусії щодо внутрішніх питань української політики.

Також було вказано, що в ході контактів на вищому рівні керівництва України і Польщі домовлено про розбудову діалогу з історичних питань на експертному рівні, що потребуватиме додаткових зусиль, у тому числі дипломатичних, в напрямку забезпечення конструктивної співпраці фахівців у сфері історичної пам‘яті.

Читайте такожПосольство Польщі висловило протест через програму про Бандеру на українському телеканалі

Було домовлено про конкретні кроки у цьому напрямі.

Як повідомляв УНІАН, 2 січня посли Польщі та Ізраїлю в Україні Бартош Ціхоцкі і Джоель Ліон висловили занепокоєння вшануванням в Україні пам’яті діячів ОУН та УПА. Дипломати наголосили, що діяльність членів ОУН-УПА треба назавжди засудити.

«З великим занепокоєнням та сумом ми зауважили, що представники влади різних рівнів України, у тому числі Львівська обласна рада та Київська міська державна адміністрація, й досі відзначають історичні події та їх постаті, які потрібно раз і назавжди засудити», - наголосили посли.

У їхній заяві йшлося, що 24 грудня 2019 року Львівська облрада прийняла постанову, яка спрямована на виділення державних коштів у 2020 році на вшанування пам’яті «нацистського колаборанта» Андрія Мельника, а також «ксенофобського, антисемітського та антипольського письменника» Івана Липи та його сина Юрія Липи, який є творцем «расистської теорії української раси».

Крім того, посли заявили, що 1 січня 2020 року КМДА на своїй будівлі виставила банер із портретом Степана Бандери.