Клімкін повідомив, що йде робота над змістовною частиною зустрічі Порошенка і Трампа.
Адміністрація президента України синхронно з американською стороною повідомить дату зустрічі президента Петра Порошенка з президентом США Дональдом Трампом.
Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр закордонних справ Павло Клімкін сказав журналістам.
Читайте такожУ МЗС прокоментували слова Тіллерсона про можливості вирішення конфлікту на Донбасі поза Мінськом
"Відомо те, що зустріч відбудеться. Звичайно, ми її готуємо. Я про неї кажу. Маємо потримати інтригу. Я ж не можу у свого друга, Святослава Цеголко, забрати роботу. Він зробить відповідну об'яву найближчим часом, звичайно, синхронно з нашими американськими друзями", - заявив Клімкін.
При цьому він сказав: "Працюємо над змістовною частиною зустрічі. В принципі цьому були присвячені останні мої візити до Вашингтона. Щодо порядку денного, ми прекрасно розуміємо основні питання".
"Головні питання - це те, що ми можемо зробити із всіма нашими друзями, з американськими друзями, і з Європейським Союзом, і з "Великою сімкою", щоб тиснути на Росію для того, щоб виконати Мінські домовленості, яким чином ми будемо тримати наш фронт щодо окупованого Криму. І що ми можемо зробити для того, щоб врешті решт, міжнародна спільнота мала доступ до окупованого Криму", - заявив глава зовнішньополітичного відомства.
"Ті візити, які були останнім часом, спілкування президента України з президентом Сполучених Штатів - було дві телефонні розмови, дуже змістовні телефонні розмови, вони мають зараз кульмінацію в тому, що ми будемо працювати над тим, щоб погодити логіку нашої спільної взаємодії. Логіка нашої спільної взаємодії щодо тиску на Росію, оскільки президент Трамп вже мав зустріч з європейськими лідерами, це, зокрема, зустріч "Великої сімки", це зустріч НАТО", - наголосив Клімкін.
"Там були прийняті рішення щодо координації. Тому зараз можемо працювати. І звичайно, я казав, нам перед цією зустріччю (Порошенка з Трампом - УНІАН), було важливо домовитись з нашими американськими партнерами щодо їх формату ангажування, чи буде це паралельний формат, чи буде це формат взаємодії на певних рівнях з "нормандським форматом", тому ця робота теж була важлива", - підсумував Клімкін.
Він наголосив, що двостороння взаємодія із США є дуже важливою.
"І це допомога українським реформам. Те, що в нас є поліція, це завдяки нашим американським друзям. Те, що в нас є система боротьби з корупцією, це теж багато в чому завдяки ним. ", - сказав Клімкін.
"Маємо іти далі. І звичайно, не можу не оминути безпекову співпрацю. Без безпекової взаємодії, ми не можемо собі уявити будь-яку серйозну розмову. Там чекаємо на деякі важливі рішення", - заявив Клімкін.