Російські ЗМІ через тотальну цензуру перетворилися на спільників терористів - МЗС

В Україні занепокоєні погіршенням ситуації із свободою слова в Росії.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

“В Україні занепокоєні стрімким погіршенням ситуації із свободою слова та засобів масової інформації в Росії. Фактично всі авторитетні організації у цій сфері сходяться в думці, що Росія є не вільною країною з точки зору свободи слова та ЗМІ. В країні панує фактично тотальна цензура, а незалежні телеканали та видання можна перерахувати на пальцях однієї руки”, - сказав Перебийніс.

Читайте такожДержкомтелерадіо ініціює припинення інформаційної угоди з Росією

За його словами, по суті, сьогодні в Росії побудований режим орвеллівського типу, де дозволено знати лише те, що говорить “великий брат”.

“Пропаганда, брехня та дезінформація у сучасній Росії виведена сьогодні на рівень державної політики. В роботу цієї пропагандистської машини включено практично всі існуючі ЗМІ”, - додав Перебийніс.

Він зазначив, що деякі засоби масової інформації не просто дезінформують громадськість, а й безпосередньо беруть участь у злочинних діях, стаючи, по суті, спільниками терористів.

“Просто таки кричущим прикладом став так званий допит терористами співробітників українських спецслужб у Слов'янську, який інакше ніж звірячими тортурами не можна назвати. Деякі російські телеканали і видання з особливим цинізмом, смакуючи, транслювали цей допит, мало не в прямому ефірі, чим викликали справедливе обурення як в Україні, так і у світі”, - сказав Перебийніс.

За його словами, безпосередня участь іноземних громадян, в тому числі журналістів, у протиправних діях на території України, пов'язаних із захопленням державних установ, заручників, тортурами, а також інших злочинах, які вчиняються сьогодні терористами на Сході України, не залишаться без реакції.

У зв'язку з цим МЗС закликав журналістів російських видань, в разі якщо нинішня ситуація в Росії не дозволяє їм повною мірою дотримуватися загальновизнаних професійних стандартів і говорити правду, згадати хоча б про такі поняття як людська гідність, моральні принципи та елементарна порядність.