Подоляк пояснив, чому відхід Путіна від влади не є єдиною умовою для початку переговорів / фото УНІАН

Мирні переговори з Росією можуть відбутися лише після того, як російські війська покинуть територію України. "Відхід" з Кремля Володимира Путіна сам по собі не є підставою для початку переговорів, заявив радник глави ОП Михайло Подоляк.

"Вийшли з території України і тоді з'являється субстрат. Не факт, що вони (переговори) будуть, але [є] субстрат – принаймні ви вийшли, тобто факт агресії закінчився", – пояснює Подоляк.

За його словами, на цьому етапі стане можливим діалог про те, як Росію буде покарано за скоєні воєнні злочини і як вона буде розплачуватися за заподіяну матеріальну шкоду. Однак до того, як російські війська покинуть українську територію, такі переговори не можуть початися апріорі, наполягає представник ОП.

"Вступати в переговори, коли вбивці знаходяться на твоїй території, ну це якось дивно виглядає. (...) Тобто він (агресор) досяг певної мети, так не всіх цілей. Але це означає, що він буде прагнути їх далі досягати. Чому? Тому що відповідальності у Росії не буде. Якщо вона залишається на окупованих територіях, відповідальність у неї не настає. Вона буде скрізь говорити: "Які воєнні злочини? Ми на цій території залишилися – ми виграли війну", – каже Подоляк.

Радник глави ОП висловив переконання, що підписання будь-якого мирного договору в умовах, коли російські війська залишаються на українській території, буде смертним вироком для України з відстрочкою виконання на 5 років або близько того.

Україну підштовхують до переговорів з РФ

Як писав УНІАН, наприкінці грудня авторитетне видання Politico з посиланням на свої джерела написало, що Захід потай змінив стратегію щодо війни в Україні і тепер підштовхує Київ до переговорів з РФ.

Стверджується, що США і країни Європи більше не ставлять стратегічною метою повну військову перемогу над РФ і вигнання окупантів з України. Тепер поставлено завдання посилити Україну достатньо, щоб вона могла вести переговори з Росією з вигідної позиції, але не домігшись повної деокупації своїх територій.

Вас також можуть зацікавити новини: