На розгляді буде три законопроекти, які стосуються закону про функціонування української мови як державної.
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики розгляне три законопроекти, які стосуються функціонування української мови як державної.
Як передає кореспондент УНІАН, засідання відбудеться 3 березня о 15:00 у режимі відеоконференції.
Законопроектами, включеними до порядку денного, передбачено внесення змін до закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Читайте також"Не поважаю дебільний закон": миколаївський депутат від ОПЗЖ потрапив у новий мовний скандал (відео)
Відповідно до регламенту, після рішення комітету законопроекти можуть бути внесені на розгляд в сесійну залу парламенту України.
Йдеться про законопроект "Про внесення змін до статті 57 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 4638), одним з авторів якого є народний депутат України Максим Бужанський (фракція "Слуга народу"). Цей законопроект передбачає вилучення із нині чинного закону положень щодо порядку накладення штрафів (у вигляді грошових стягнень) із суб’єктів господарювання за порушення закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.
Також розглядатиметься законопроект "Про внесення змін до статті 57 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 4638-1), автор - народний депутат України Микола Княжицький ("Європейська солідарність). Ним передбачено уточнити питання щодо назви протоколу, який складає уповноважений із захисту державної мови, та строку оскарження впроваджених на підставі цього протоколу заходів.
Третій законопроект, який розглянуть - "Про внесення змін до закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо набрання чинності статті 57 цього закону" (№ 4638-2), серед авторів якого ряд депутатів із фракції "Слуга народу", зокрема перший заступник голови цієї фракції Олександр Корнієнко. Законопроектом пропонується відтермінувати до липня 2022 року застосування штрафів за порушення "мовного" закону.